Ahogy arról korábban a Világgazdaság is beszámolt, új stadion építését tervezi a nemrégiben tulajdonosváltáson átesett Újpest FC. Ratatics Péter klubelnök először idén júliusban, a 33. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor egyik panelbeszélgetésén azt mondta, az új aréna 2027-re készülhet el, és lehet, a lilák jelenlegi otthona, a Szusza Ferenc Stadion helyére épül majd fel, de az is lehet, hogy máshol keresnek neki helyet.
A napokban az Újpesti Hírmondó úgy értesült, hogy a Tungsram Fóti úti telephelye lehet a befutó, a területen pedig már komoly geodéziai felmérések is zajlanak.
A hír kapcsán megkerestük az Újpest FC-t, illetve a futballcsapatot tulajdonló Mol csoportot is: a klubtól egyelőre nem kaptunk választ, a Mol sajtóosztálya viszont közölte, még nem döntöttek az új stadion helyéről.
Annyi biztos, hogy Újpest közigazgatási határain belül fog megépülni a létesítmény, a jelenlegi Megyeri úti helyszínt sem vetették még el, és több helyszín is vizsgálat alatt van. Hozzátették: a végleges döntést terveik szerint csak a szurkolókkal való széles körű egyeztetés után fogják meghozni.
A legújabb stadionja a Nyíregyházának van, a Szpari új otthonát idén augusztus 25-én, a Fehérvár elleni 3-3-as döntetlennel avatták fel gyakorlatilag telt ház, 8219 néző előtt. A 19 milliárd forintból felépült multifunkciós létesítményben a futballmeccsek mellett koncerteket és más rendezvényeket is tartanak majd a tervek szerint. A beruházás részét képezte egy kivilágított futókör, illetve egy kétszintes, 900 négyzetméteres sportközpont is, konditeremmel, kiszolgáló helyiségekkel és öltözőkkel.
2018-ban két élvonalbeli együttes kapott új stadiont, a Fehérvár 14 200 fős pályája, a Sóstói stadion mellett a Diósgyőr 14 646 néző befogadására alkalmas arénáját is 6 évvel ezelőtt vehették birtokba a drukkerek. Előbbi a G7 cikkében szereplő adatok alapján 14,7 milliárd forintból, utóbbi pedig 12,9 milliárdból készült el.
Két évvel korábban, 2016-ban az MTK stadionját adták át: az Új Hidegkuti Nándor Stadionban 5014-en szurkolhatnak a helyszínen, az építkezés költsége 7,3 milliárd forint volt.
2014 igen termékeny év volt stadionépítések szempontjából: abban az esztendőben készült el
A felcsúti Pancho Aréna – amelynek lelátóin 3500-an tudnak helyett foglalni – 3,8 milliárd forintba került, az Üllői úti Groupama Arénát, ahol 22 ezren férnek el, 14,7 milliárdból, a DVSC 20 340 fős Nagyerdei Stadionját pedig 12,5 milliárdból húzták fel.
A jelenlegi NB I többi csapata mind régebben épült létesítményben játssza hazai mérkőzéseit, de a Győr 15 600 fős, 3 milliárd forint forintból épült multifunkciós arénáját eleve 2008-ban adták át, így még ma sem mondható korszerűtlennek, a ZTE stadionja 2018-ban, az Újpesté 2019-ben, a Paksé pedig 2020-ban esett át utoljára esett át komolyabb renováláson, fejlesztésen. A Kecskemét otthonára férne rá leginkább a tatarozás, a Széktói stadionban legutóbb 2008-2009-ben került sor felújításokra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.