Minimális, 0,4 százalékos bővülést vár a Gartner az idén a globális informatikai piacon a múlt évhez képest. Ez azt jelenti, hogy a teljes költés 3700 milliárd dollár lehet 2019-ben. Vannak azonban olyan szegmensek, amelyek az átlagot jóval meghaladó fejlődést tudnak majd felmutatni. A jogszabályoknak való megfelelés miatt például fokozott figyelmet fordítanak a vállalkozások világszerte a működésük biztonságosabbá tételére és a felhasználói adatok védelmére. Ennek köszönhetően az informatikai biztonságra költött összeg idén várhatóan 10 százalékkal múlja majd felül az egy évvel korábbit, míg a felhőalapú megoldások védelmére fordított pénzmennyiség a következő öt évben 41 százalékkal nő majd.
Ez már nem csak arról szól, hogy a rossz fiúkat távol tartsuk. A biztonsági költések növekedésében szerepet játszik a cégeknek az az igénye, hogy egyszerre feleljenek meg a vámszabályoknak, a kereskedelmi előírásoknak, tartsák be a szellemi tulajdon védelmét biztosító törvényeket, és a felhasználók személyiségi jogaira is tekintettel kell lenniük
– mutatott rá John-David Lovelock, a Gartner kutatási alelnöke.
Az idei évre vonatkozó prognózis szerint az átlagot jóval meghaladó mértékű fejlődés várható a nagyvállalati szoftverek piacán, amelyekre 2019-ben 457 milliárd dollárt költhetnek a cégek.
Ez 8,8 százalékkal múlhatja felül az egy évvel korábbi adatot, az informatikai szolgáltatások esetében pedig 3,7 százalékos előrelépés várható. A legnagyobb visszaesést a fontosabb kategóriák közül az eszközök esetében prognosztizálja a Gartner. Ennek hátterében az áll, hogy a vállalatok a beszerzések során most már kimondottan odafigyelnek arra, hogy csak olyan készülékeket és berendezéseket vásároljanak, amelyek támogatják a digitalizációs törekvéseiket, és a következő években is hatékony támogatást nyújtanak a működéshez.
A teljes cikk a Világgazdaság csütörtöki számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.