Az igazságügyi és rendészeti tárca elképzelései szerint a támogatás nem feltétlenül jelentene egyet az adósságleírással, és a jóhiszemű bajbajutottaknak komoly kötelezettségeket kell teljesíteniük ahhoz, hogy mentesüljenek tartozásuk egy része alól.
Az egyes uniós tagállamokban létező modellek beható elemzése és érdemi szakmai-társadalmi vita, illetve hatásvizsgálat után dönthető el, szükség van-e az adósoknak nyújtandó intézményes segítségre Magyarországon is, és ha igen, milyen konstrukcióban. A külföldi szabályozások a rendszeres jövedelemmel rendelkező eladósodott fogyasztókra vonatkoznak, tehát nem az eredendően szegényekre.
Az adósságkezelő eljárások szigorú feltételekkel nyújtanak mentőövet. Van olyan ország, ahol a céges csőddel együtt, másutt önálló törvényben rendezik a kérdést. A németeknél 2006-ban már 93 ezer személy tudott ennek segítségével új életet kezdeni. A hazai elgondolások szerint az elismert tartozásainak teljesítésére, törlesztésére tartósan képtelen személy az erre kijelölt hatóságnál – például a közigazgatási hivatalnál – kezdeményezhetné az adósságrendezési eljárást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.