Ráadásul a szolgáltatók ebbe már állítólag a nemzetközi hatásokat is beleépítették. Most először területenként más-más áramtarifákat szabnak. Egyesek szerint azért növekszik az áramár, hogy a budapesti távhődíj csökkenhessen – írja a Népszabadság.
Tegnap a Magyar Energia Hivatal (MEH) közzétette: meghallgatásra talált náluk a lakossági áramszolgáltatók - illetve ezek áramkereskedőinek - áremelési kérvénye. Az új, "liberalizált" szabályok szerint mindegyik - monopolhelyzetű - lakossági ellátó külön-külön kérhetett a maga számára emelést. Így a hivatal különböző mértékű kérelmeket ítélt meg. Az egyazon tulajdonosi körhöz tartozó Elmű és Émász esetében a változás valójában csak augusztustól lép érvénybe: a két cég fogyasztóinak a számláiban először a júliusi ötszázalékos áfaemelkedés jelenik meg, majd augusztustól további 0,9, illetve 6,4 százalék. A másik két cégnél mindez egyszerre, július 1-jén valósul meg.
Boross Norbert, az Elmű és az Émász szóvivője az eltérő áremelési mértékeket a különböző fogyasztói összetétellel indokolta. (A főváros területén fajlagosan olcsóbb a kiszolgálás, mint például Észak-Magyarországon.) Hozzáfűzte: ők még bíznak abban, hogy augusztusig költségeik csökkennek, így talán mégsem kell foganatosítaniuk ezt az emelést.
Ugyanakkor a lap által megkérdezett áramcégek képviselői határozottan állították, hogy a mostani áremelés a nemzetközi olaj- és áramárzuhanás ellenére is növekvő költségeikre vezethető vissza. Ennek a hátterében alapvetően a piaci szereplők és a kormánypártok közötti megegyezések állnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.