BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Regionális hálózat az alkalmi munkavállalásért

Bemutatták az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány által támogatott HÁR-MAN Program (Békéscsaba, Kecskemét, Szeged) Regionális hálózat az alkalmi munkavállalásért címet viselő projekt záró eredményeit. A legfontosabb, hogy létrejött egy interneten is elérhető adatbázis-kezelő rendszer, amely a munkaadó és a munkavállaló részéről egyaránt használhatóvá vált.

A HÁR-MAN program célja volt, hogy a dél-alföldi régióban non profit munkaerő-közvetítő együttműködést hozzon létre Békéscsabán, Kecskeméten és Szegeden. További cél volt, hogy a felsorolt térségekben munkaerő-közvetítői irodákat hozzon létre az alkalmi és szezonális munkalehetőségek feltárására, hogy a munkalehetőséget keresők számára segítséget nyújtson. A 2007 decemberében indult programhoz 50 vállalkozás kapcsolódott, úgy, hogy a velük kialakított munkakapcsolat keretében a programhoz jelentették be munkaerőigényeiket.

Az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány által támogatott projekt egyik legfontosabb eredményének a résztvevők azt tartják, hogy létrejött egy interneten is elérhető adatbázis-kezelő rendszer, amely a munkaadó és a munkavállaló részéről egyaránt használhatóvá vált. Az adatbázisba főként munkanélküli álláskeresők regisztráltak, de jelentős volt a megváltozott munkaképességűek, a nyugdíjasok és a diákok száma is.

A Déli Apróban hetente megjelenő hirdetések hatására összesen 1.159 fő jelentkezett a rendszerbe (a pályázatban 650 főt vállaltak). A másfél év alatt 305 fő számára kínáltak alkalmi munkalehetőséget.

A programban emellett a folyamatos munkaviszonyba helyezés is fontos célként jelent meg. Ennek elősegítése érdekében 20 alkalommal 294 fő vett részt munkaerő-piaci tréningen. Jelentős eredmény, hogy 130 főnek sikerült bejelentett munkaviszonyt megtestesítő állásba kerülnie.

A munkáltatók motiválása egyébként speciális módon történt: a megvásárolt és beragasztott közteherjegyek mennyisége után úgynevezett „fehér pontokat” kaptak a szerveztek, amelyeket az EM Csoport Nonprofit Kft.-nél szolgáltatások vásárlására használhattak fel. Így került sor korszerű munkakultúra, személyes minőség, céglojalitás, hatékony értékesítés, kommunikációs és konfliktuskezelési tréningekre, amelyet 43 szervezet, 603 dolgozójának továbbfejlesztésére tudott hasznosítani.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.