BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Milliárdosra rúg a kieső tanulókra fordított az állami pénz

Az amerikai adófizetőknek mintegy 1,4 milliárd dollárjába kerültek az elmúlt öt évben azok az egyetemisták, főiskolások, akik egy év után ott hagyják az intézményt. Oktatásukat ugyanis az állam finanszírozta, diplomájuk megszerzését viszont nem fejezik be.

A Business Week egy nemzeti felmérést idéz, mely szerint 2003 és 2008 között az állam 1,4 milliárd dollár ösztöndíjat fizetett ki olyan tanulóknak, akik végül nem fejezték be tanulmányaikat, s már az első év után eltűntek a szakokról. Az ösztöndíjakat a tanulóknak nem kell visszafizetniük. A kiesett tanulók a teljes állomány 2-8 százalékát jelentik  - áll a felmérésben.

Az elemzés szerint a legtöbb kieső tanulót New York államban regisztrálták, az első háromba Texas és California került. A felmérés az amerikai felsőoktatási rendszer kritikusait igazolja, akik szerint túl sok nappali tanuló jár négyéves képzésre. Az Obama-kormány tervei szerint könnyebbé tenné a lakosság számára a diploma megszerzését.

Ha az esti és távoktatási szakokon tanulókat is figyelembe vennék akár két-háromszorosára nőne az állam által „feleslegesen” oktatásra kiadott pénz.

Az Egyesült Államokban 1521 magán és állami felsőoktatási intézmény működik.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.