A The Washington Post című amerikai lap A magyarok kezdenek beleunni az Európai Unióba címmel megjelentetett cikkében egyebek között azt írta, hogy a magyarok 8 évvel ezelőtt, az országot Ausztriától elválasztó szögesdrót átvágásával eltávolították a vasfüggöny maradványát.
A pénzügyi válság évei után azonban sokan megkérdőjelezik Európa szívében a nyugati kapcsolatokat: miközben az uniós tagság a kiadáscsökkentés kellemetlen vállalásával jár, valamint a határok megnyitásával a gazdasági verseny előtt, addig számos országban növekszik az EU-ellenes politikusok népszerűsége, akik a szavazóknak arra az aggályára építenek, hogy a jövőjük egyre reménytelenebb.
Orbán Viktor magyar kormányfő ennek a vonulatnak az első sorában helyezkedik el, egyes bírálók szerint messze esnek az európai normáktól az elfogadott választási törvények és a gazdaság átalakítása, de a miniszterelnök szerint azokban előbbre kerülnek az ország érdekei. A miniszterelnök az országba - az uniós csatlakozást követően - beáramló tőkét kárhozatja a keletkezett problémákért, számos más gazdasági gondokkal küszködő ország panaszkodik erre, különösen Görögország. Orbánnak ugyanakkor szabadabb a mozgástere a görögöknél, mert Magyarország megőrizte saját fizetőeszközét.
A Financial Times a negyedik mobiltelefon-szolgáltatói frekvencia árverésének eredménye kapcsán azt írta blogbejegyzésében: jóllehet a magyar állam növekvő gazdasági szerepvállalása az egyik olyan tényező, amely visszatartja az EU-t és a Nemzetközi Valutaalapot attól, hogy Magyarország segítségére siessen, azonban ez sem akadályozta meg Orbán Viktor miniszterelnököt abban, hogy "még tovább nyomuljon a gazdaságba".
Stefan Wagstyl, a londoni gazdasági napilap felzárkózó térségi szerkesztője felidézi, hogy a Magyar Posta Zrt., a Magyar Villamos Művek Zrt. és az MFB Invest Zrt. lépett konzorciumra az engedély megvásárlása végett, és ezzel a Deutsche Telekom, a Vodafone és a Telenor helyi érdekeltségeinek versenytársa lesz a magyar mobilpiacon.
Wagstyl szerint miközben más térségbeli exkommunista országok még mindig az állami tulajdonú vállalatokat privatizálják, az Orbán-kormány nem titkoltan az állam szerepét erősíti az általa stratégiainak minősített iparágakban. Bár sem az EU, sem az IMF nem vetett fel kérdéseket a távközlés ügyében, aggályaiknak adtak azonban hangot a kormányzati beavatkozás más vonatkozásaival kapcsolatban a piacok és a független intézmények - különösen a jegybank - esetében - írta a Financial Times térségi szerkesztője.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.