„A bizonytalanság korában nincsenek garanciák. Sok tényezőt nem tudunk befolyásolni, így senki sem képes biztosat jósolni” – magyarázta. Hozzátette: ha Lisszabon nem lenne képes pénzhez jutni a piacokon 2013-ban lejáró államadósságainak refinanszírozására, akkor reményeik szerint nemzetközi partnereik további támogatást nyújtanak majd számára – a kormányfő ezzel valószínűleg egy újabb hitelcsomagra utalt. Ettől minden bizonnyal az EU és az IMF sem zárkózna el, hiszen ellenkező esetben az ország a görög útra sodródna.
A második hitelcsomagot szakértők is egyre valószínűbbnek tartják. A gazdaság ugyanis nagyrészt az első programban vállalt takarékossági intézkedések miatt súlyos recesszióba csúszott, ami ellehetetlenítheti a költségvetési egyensúlyra és az adósságpálya fenntarthatóvá tételére irányuló törekvéseket. Ezzel párhuzamosan a tízéves kötvények hozamai közelítettek a 13 százalékhoz.
Nem véletlen, hogy írásában Coelho is próbálta nyugtatni a piacokat, kiemelve, hogy továbbra is „rendületlen az elkötelezettségük” az első hitelprogram által előírt kiigazítások iránt. Befejezték két energiaipari holding, az Energias de Portugal és a Redes Energéticas Nacionais privatizációját, és elkezdték a munkaerőpiaci és egészségügyi reformokat. Bár azt Coelho is elismerte, hogy a megszorítások károsak lehetnek a növekedésre, szerinte mégis szükségesek, mert „a fiskális egyensúly előfeltétele a fenntartható növekedésnek, versenyképességnek és munkahelyteremtésnek”.
-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.