A programra a meghosszabbított határidő leteltéig több mint 1500 fő jelentkezett. A kezdeményezés a közszférából távozókat segíti azzal, hogy a piaci munkáltató számára egy éven keresztül a minimálbér kétszereséig 50 százalékos járulékkedvezményt, valamint szociális hozzájárulási adókedvezményt biztosít.
Nem világos, hogy pontosan hány embert érint a kormánytisztviselők leépítése. A januári karcsúsításkor a kormányzati közlés szerint 7500 státuszt szüntettek meg, amely körülbelül 5 ezer embert érint, hiszen a státuszok egy része egyébként is betöltetlen volt.
„A mi számadataink szerint a 4 órás és egyéb státuszok megszüntetése miatt a ténylegesen elbocsátott dolgozók létszáma 5500 felett van” – nyilatkozta a Világgazdaságnak Fehér József. A Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének főtitkára hozzátette: „A Karrier Híd program monitoring bizottságában viszont 3500, illetve 4 ezer emberről beszélnek, arra viszont nem kaptunk választ, hogy mi lehet az eltérés oka.”
Fehér hangsúlyozta: „az érdekképviselet minden olyan programot támogat, amely a munkába való visszatérést segítheti. A Karrier Híd program legfőbb hiányossága azonban az, hogy a Start Bónusz programhoz képest feleakkora mértékű támogatást ad, és az egy év lejárta után nincs a munkáltatónak továbbfoglalkoztatási kötelezettsége.”
A főtitkár szerint azonban a program sikere azon múlik, hogy a jelentkezők közül hányan tudnak elhelyezkedni, és hányan fognak dolgozni egy év elteltével is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.