Czomba Sándor kiemelte: ahhoz, hogy hosszú távon érdemi foglalkoztatottság bővülés valósuljon meg az egyes iparágakban, össze kell fogni a helyi erőket.
Az államtitkár a januárban indult Munkahelyvédelmi akcióterv kapcsán kifejtette: a 25 év alattiak, az 55 év felettiek, a GYES-ről, GYED-ről visszatérő édesanyák, és a szakképzetlenek a munkaerő-piaci szempontból legveszélyeztetettebb csoportok; még azok is, akiknek van munkájuk. "Ha azt szeretnénk, hogy ezekben a veszélyeztetett csoportokban ne legyen létszámcsökkenés (...), akkor ezeket az embereket be kell ragasztani a munkahelyükre" - mondta Czomba Sándor, hangsúlyozva, hogy az akciótervnek épp ez a feladata.
Az államtitkár hozzátette: a Munkahelyvédelmi akciótervnek célja az is, hogy a bővíteni, fejleszteni képes ágazatokban elősegítse a munkaerő-felvételt.
Kiemelte: mivel érdemi gazdasági növekedés nélkül nincs foglalkoztatás-bővülés, Magyarország és Európa számára is a gazdaság beindítása a legnagyobb kihívás. Czomba Sándor felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarországon alacsonyabb a munkanélküliségi ráta mint az eurózónában, és az állástalanok aránya csökkenő tendenciát mutat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.