Az Egyesült Államok 2016-ig el fogja veszteni azt a helyzetét, hogy ő a világ első számú gazdasági hatalma. Kína ugyanis a bruttó hazai terméket mérve hamarosan a globális lista élére kerül - tűnik ki az OECD jelentéséből, amely a globális gazdasági növekedés 2060-ig terjedő alakulásával foglalkozik.
A második helyet - e jelentés szerint - hosszú távon India fogja megszerezni. Az OECD a következő ötven évben a hatalmi egyensúlyban bekövetkező "erőteljes eltolódást" vár. Így Kina és India 2025-ig nagyobb gazdasági teljesítményt ér majd el, mint jelenleg a hét vezető ipari nemzet együttvéve. Miközben pedig az elöregedő társadalmak, például Japánban vagy az Európai Unióban talajt veszitenek, a fiatalabb népességű országok, mint Brazilia vagy Indonézia, a világgazdaság jelentős szereplőivé válnak.
Miközben a globális gazdaság a következő öt évtizedben átlag három százalékkal növekszik majd, az OECD közgazdászai Németországban 1-1,3 százalékos növekedést várnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.