Zenekari próbatermek, könyvtárbusz, klubfoglalkozások, szabadegyetemek vagy népi kézműves alkotóházak üzemeltetésére is lehet vissza nem térítendő támogatást kérni az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) keretében most megnyíló, összesen 12,75 milliárd forint keretű négy pályázaton – hangzott el Hoppál Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős államtitkára és Schanda Tamás európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkár közös sajtótájékoztatóján. A kulturális és területi hátrányok csökkentését, a helyi közösségépítést szolgáló pályázatok az egész életen át tartó tanulást segítik.
Az önerő nélkül pályázható, jellemzően 12–36 hónapos megvalósulási időt engedélyező támogatást állami, magán- és egyházi intézmények egyaránt megkaphatják, kivéve a budapesti és Pest megyei intézményeket. A négy pályázat mindegyikéből finanszírozhatók személyi kiadások is.
A most meghirdetett, január 30-tól benyújtható négy pályázatról megtudtuk: az EFOP 3.7.3 eredetileg hatmilliárd forintos keretét 7,75 milliárdra emelték, és január 30-tól március 2-ig pályázható, de ha nem merül ki a keret, akkor 2019-ig megnyitják. Ebből tanfolyamokra, alkotótáborokra és köznevelési intézményen kívüli foglalkozásokra lehet kérni pályázónként 15–60 millió forintot. Az EFOP 4.1.7. a közösségi művelődési intézményeknek nyílik meg infrastruktúra-fejlesztésre kétmilliárd forinttal, emellett a könyvtáraké lesz az EFOP 4.1.8. pályázat kétmilliárdos forrása. A múzeumok és a levéltárak eközben az EFOP 4.1.9. csomagjából kapnak majd összesen egymilliárd – intézményenként pedig 5–60 millió – forintot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.