Amíg az oktatásban dolgozók 2010-ben átlagosan bruttó 195 930 forintot kerestek, addig ez az összeg 2017 júliusára már 327 426 forintra növekedett, ami összesen csaknem 60 százalékos béremelkedésnek felel meg – mutatják meg a Központi Statisztikai Hivatal adatai.
A bérekkel kapcsolatban fontos megjegyezni, a pedagógusok bérének emelkedése idén sem áll meg. Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára ugyanis korábban már bejelentette: a kormány a jövő évi költségvetésből csaknem 21 milliárd forintot költ a pedagógus pedagógusokra. „Ez elsősorban az alapbér emelkedését jelenti majd, ezen felül nőnek a tanárok pótlékai, összesen 10 milliárd forint értékben” – jelentette ki Palkovics.
Jó hír, hogy a pedagógusok béremelése nemcsak „a klasszikus értelemben vett” iskolai tanárokra, tanítókra érvényes. Ugyan úgy emelkedik az óvónők, az óvodapedagógusok, a logopédusok, a fejlesztő pedagógusok, a felsőfokú végzettségű bölcsődei nevelők, illetve a területi gyermekvédelmi szakszolgálatnál dolgozó örökbefogadási tanácsadók fizetése is.
A magyar felsőoktatás napján, a pécsi egyetem alapításának 650 éves évfordulója alkalmából rendezett díszünnepségen Orbán Viktor kormányfő kijelentette: jövőre már – ahogy egy európai középállamhoz méltó – 552 milliárd forinttal többet fordít a kabinet oktatásra, mint 2010-ben. A kormány új iskolafejlesztési programot indított, amellyel több mint félezer intézményben kezdődik fejlesztés – fűzte hozzá. Kiemelte: az elmúlt években soha nem jutott még annyi gyermek ingyenes tankönyvhöz és étkezéshez, mint idén. Kijelentette, hogy a családok és az iskolák az elmúlt évek nagy nyertesei.
Tématámogatás. Készült Magyarország Kormánya támogatásával
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.