A tanácskozást január 16-án tartják. „A diplomáciai megoldás szükséges és lehetséges” – húzta alá a kanadai diplomácia vezetője.
Tillerson aláhúzta, hogy a találkozó üzenete az lesz, hogy a nemzetközi közösség nem tűri el, hogy Észak-Korea atomfegyverekkel rendelkező nukleáris hatalommá váljon.
Egy a célunk: a Koreai-félsziget teljes, végleges és ellenőrizhető atomfegyvermentesítése
- hangoztatta az amerikai külügyminiszter, kiemelve, hogy a Phenjanra gyakorolt nyomás mindaddig nem fog enyhülni, míg Észak-Korea le nem tesz nukleáris fegyverkezési törekvéseiről.
Észak-Korea eddig hat kísérleti atomrobbanást hajtott végre. A legutóbbit és eddig a legerősebbet szeptemberben. Az ősz folyamán pedig többször lőtt fel ballisztikus rakétát, s saját állítása szerint már képes csapást mérni az Egyesült Államok területére. Az ENSZ Biztonsági Tanácsa a nukleáris fegyverkezés miatt szankciók sorozatával sújtotta Észak-Koreát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.