Legfrissebb előrejelzésében a Nemzetközi Valutaalap (IMF) az idei évre 1,37 millió százalékos inflációval számol a júliusban várt 1 millió százalék helyett.
Nem hivatalos adatok szerint a szeptemberi infláció 488 865 százalék volt éves összevetésben, ami 1973 óta a legmagasabb.
Hivatalos adatot évek óta nem közöl a venezuelai kormány.
Az IMF előrejelzése szerint Venezuela gazdasága 18 százalékkal zsugorodik az idén.
Ezzel az idei lesz a harmadik egymást követő év, amikor a venezuelai hazai össztermék (GDP) kétszámjegyű mértékben csökken, öt év alatt mintegy 50 százalékkal gyengült a gazdaság teljesítménye.
A hatalmas olajkészletekkel rendelkező, de szinte semmi mást nem exportáló Venezuela gazdasága az olajár esése miatt az elmúlt években gyakorlatilag összeomlott, számos venezuelai szenved élelmiszerek, valamint gyógyszerek hiányától.
A szocialista kormány kritikusai szerint a caracasi vezetés a válságot hozzá nem értésével és korrupciójával saját maga idézte elő. Nicolas Maduro államfő ugyanakkor a nyugatot teszi felelőssé a gazdasági bajokért.
A washingtoni székhelyű szervezet kedden emlékeztetett arra, hogy a venezuelai kormány augusztus 20-tól denominálta a nemzeti valutát, öt nullát vágtak le a helyi pénznem végéről.
A kormány eredetileg júniusban három nullával akarta csökkenteni bankjegyeinek címleteit, de ezt akkor elhalasztották a bankszektor irányítóinak kérésére, akik szerint erre még nem állt készen az ország pénzügyi rendszere.
Az új venezuelai fizetőeszköz neve szuverén bolivar, a legkisebb névértékű a 2 szuverén bolivar – érme formájában –, a legnagyobb névértékű pedig az 500 szuverén bolivar. A legkisebb névértékű régi bolivar a 200 ezres, a legnagyobb az 50 milliós volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.