Az OTP Bank tavalyi kutatása alapján a megkérdezettek 63 százaléka szerint fontos megtakarítást félretenni a nehéz gazdasági helyzet ellenére is. A válaszadók 52 százaléka készít pénzügyi tervet a várható bevételekről és kiadásokról a következő hónapra, 29 százalékuk pedig hosszabb távra, a következő évre is előre gondolkodik. Bár az a tévhit még mindig sokakban él, hogy túl kicsi összegeket nem érdemes félretenni, az OTP idei, első féléves tapasztalatai azt igazolják, a lakosság körében egyre inkább felértékelődnek az olyan egyszerű, átlátható befektetési lehetőségek, amelyekkel akár néhány száz forintot is félre lehet tenni. Ilyen például a hitelintézet által júliusban indított Persely is, a kis összegű megtakarítások kezelésére irányuló digitális szolgáltatás.
„Az OTP internet- és mobilbankban elérhető Persely funkció hamar népszerűvé vált, mostanáig több mint 65 ezren nyitottak ilyen számlát. A Persely segítségével az ügyfelek egészen kis összegeket, akár egy kávé árát is félre tudják tenni, melyekhez különböző célokat is rendelhetnek” – ismertette az új szolgáltatást és annak eredményeit Fabriczki Rita, az OTP Bank Megtakarítási termék- és szolgáltatás menedzsment területének vezetőjét.
„A Persellyel ösztönözni tudjuk ügyfeleinket a kis összegű rendszeres megtakarításokra, hiszen a digitálisan aktív, megtakarítási életútjuk elején járó, ezen a területen még kevésbé tapasztalt ügyfeleknek is tudunk segíteni abban, hogy tudatosabban kezeljék kis összegű megtakarításaikat” – tette hozzá Fabriczki Rita.
A Persely népszerűségének köszönhetően a funkció továbbfejlesztése várható, valamint új, megtakarításokat érintő internet- és mobilbankban elérhető funkciók folyamatos bővülését tervezi a bank. A hosszú távú pénzügyi gondolkodásnak egyre inkább a Tartós Befektetési Számlák (TBSZ) is a részét képezik. A Tartós Befektetési Számlával három év után adókedvezmény, öt év után adómentesség érhető el.
Az OTP Bank tavalyi és idei TBSZ számlanyitásait tekintve látjuk, hogy nő az érdeklődés a személyijövedelemadó- és szochomentességet nyújtó konstrukció iránt, emiatt számos, kifejezetten TBSZ-re alkalmas terméket kínál az OTP Bank, mint például a szeptember 11-től október 27-ig jegyezhető OTP Ökotrend Alapot
– ismertette Fabriczki.
„Magyarországon ez az első olyan tőke- és hozamvédett alap, amelynek célja a környezeti és társadalmi jellemzők előmozdítása, így az uniós SFDR rendelet 8. cikkének hatálya alá is tartozik” – tette hozzá Gáti László, az OTP Alapkezelő, marketing- és kommunikációs igazgatója.
Gáti jelezte, hogy az OTP Ökotrend Alap jegyeinek megvásárlásával a befektetett tőke védelme és a rögzített hozam mellett olyan vállalatok részvényeinek teljesítményéből profitálhatnak az ügyfelek, amelyek a zöldátmenet, azaz a fosszilis energiahordozókról a megújuló energiára való átállás iparágaiba fektetik a pénzösszegeket. Az OTP Ökotrend Alap hároméves futamidejű, 5 százalékos fix hozamot ad.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.