Újabb, a munkaerőpiac fejlesztését segítő intézkedésekre szán jelentős uniós forrásokat a kormány. A brüsszeli pénzből márciusban indul a 70 milliárd forintos kerettel rendelkező munkahelyi képzéseket támogató program következő szakasza, áprilistól pedig közel 200 milliárd forintos kerettel elstartol a 30 év alatti fiatalok elhelyezkedését segítő Ifjúsági Garancia Plusz program – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Az infláció visszaszorítását követően, 2024-ben a kormány fő célja, hogy helyreállítsa a gazdasági növekedést, és dinamikus, 4 százalék körüli GDP-bővülést érjen el.
Ennek érdekében felpörgeti a fogyasztást, 25 százalékos szint felett kell tartani a beruházásokat, valamint tovább kell növelni a munkaerőpiaci aktivitást.
Orbán Viktor kormányfő a hét végi évértékelőjében beszélt arról, a kormány célja, hogy a foglalkoztatási rátát a jelenlegi 75 százalékos szintről 85 százalékra növelje. Ehhez pedig szeretnének még 300 ezer embert bevonni a munka világába. A Nemzetgazdasági Minisztérium most részletezte, hogy képzelik a foglalkoztatottak számának további növelését.
A részletes információk 2024. március 1-jétől lesznek elérhetők a munkaügyi portálon, majd ezt követően a vállalkozások március első felében nyújthatják be pályázataikat az illetékes kormányhivatalokba.
A munkahelyi kurzusokra, tanfolyamokra fordítható forrásból a munkáltatók szakmai ismeretek bővítésére kaphatnak támogatást, elsősorban a munkavállalók képzési költségeihez, valamint a munkavállalók képzés alatti kieső munkaidőre járó bérének biztosításához.
A képzéseket támogató program számos könnyítést tartalmaz a vállalkozások részére, az energiaintenzív ágazatokban működő vállalkozások pedig már munkahelymegőrzési célokra is felhasználhatják a forrásokat.
A fiatalok elhelyezkedését támogató Ifjúsági Garancia Plusz program közel 200 milliárd forintos keretéből képzésekkel, bértámogatással, mobilitási támogatásokkal a kormány célzottan támogatja a 30 év alatti korosztály munkaerőpiacra lépését.
A programon keresztül összesen 84 ezer álláskereső vagy inaktív fiatal munkaerőpiaci beilleszkedése valósulhat meg, amelyben kiemelt fókuszt kapnak a hátrányos helyzetűek.
A részletes információk március közepétől lesznek elérhetők a munkaügyi portálon, illetve a kormányhivatalok foglalkoztatási részlegein, amelyek a jelentkezéseket április elejétől tudják fogadni a fiatalok és az őket foglalkoztatni kívánó munkáltatók részéről. Mindezen programokon túlmutatóan várhatóan májusban újabb csaknem 160 milliárd forint uniós forrás nyílhat meg a 30 év feletti álláskeresők foglalkoztatásának elősegítése és a
munkakörülmények javítása érdekében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.