A TeraPlast felvásárolta az osztrák Wolfgang Freilert, azzal együtt pedig annak fertőszentmiklósi és nagykanizsai termelőegységeit. Az ügylettel újabb román cég terjeszkedik Magyarországon.
A besztercei székhelyű a TeraPlast csoport anyavállalatát 130 éve egy erdélyi cserépkályha-készítő alapította, mára pedig az Európai Unió keleti régiójának legnagyobb műanyag-feldolgozójává vált. A vállalatcsoport Romániában, Moldovában, Ausztriában és Magyarországon működik 1100 alkalmazottal. A cégcsoport 13 modern gyára Kelet-Európában található, a termékeit 22 európai országba exportálja.
A TeraPlast közmű- és épületgépészeti termékeket, PVC-granulátumot, rugalmas csomagolóanyagokot és nyílászárókat gyárt, többek közt kemény PVC-hulladék újrahasznosításával.
A cégcsoport a magyar piacra közmű- és épületgépészeti termékeket szállít.
A TeraPlastot 16 éve jegyzik a Bukaresti Értéktőzsdén.
A TeraPlast csoport 16,53 millió euróért vásárolta fel a Wolfgang Freiler csoportot az osztrák Uhl családtól februárban. A vállalatcsoport tavalyi forgalma 25 millió euró volt, az EBITDA-ja pedig 2,3 millió euró.
a Freilernek kedvező piaci pozíciója van Magyarországon, Ausztriában, Németországban és Franciaországban – ez volt a felvásárlás egyik mozgatórugója.
A TeraPlast Magyarország leányvállalat másfél éve alakult, tavasz óta pedig
magyarországi gyártóegysége van Fertőszentmiklóson és Nagykanizsán.
Az ezeken a telephelyeken, valamint a Wolfgang Freiler többi közép- és nyugat-európai disztribúciós részlegénél dolgozókkal együtt összesen 144 alkalmazott és 147 ezer négyzetméter gyártóterület került a TeraPlasthoz.
Bogdan-Gruia Ivan, a fejlesztésért, innovációért és digitalizációért felelős román miniszter szerint a magyarországi piacon való megjelenés nemcsak a TeraPlastnak, de Romániának is fontos, és a két ország egyre szorosabb szövetséget alkot a gazdasági összefonódásokkal. A miniszterhez csatlakozva Gabriel-Cătălin Șopandă román nagykövet fontos pillanatnak nevezte a román-magyar kapcsolatok történetében a felvásárlást.
A Wolfgang Freiler Csoport főként Franciaországban, Németországban és Szlovákiában forgalmazza termékeit, gyártóegységei Magyarországon a Pro-Moulding Nagykanizsán és a Polytech Fertőszentmiklóson.
A Polytech üzemében kábelvédő csöveket gyártanak több mint 80 százalékban újrahasznosított anyagokból, a termékek 90 százalékát pedig exportra készítik. A Pro-Moulding műanyag fröccsöntéssel foglalkozik, elektronikai berendezések, mezőgazdasági gépek és autóalkatrészek gyártására szakosodott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.