Jelenleg egy pánikhelyzet van és szinte sokkos állapotok uralkodnak, a barlangfürdő a város turizmusának az életében az első számú, hiszen ez az egyik legvonzóbb, legnagyobb attrakciónk, amely ha nincs, akkor az olyan, mintha a hévízi tavat elvennék Hévíztől vagy a Balatonnál lecsapolnák a vizet – fogalmazott Szendrei Mihály a Miskolc és Térsége Turisztikai Egyesület elnöke a Boon.hu megkeresésére közvetlenül a tűzvész után.
A történtek mindenképpen egy súlyos helyzetet teremtenek a város turizmusában – mondta Szendrei a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei hírportálnak, miközben Miskolc leendő, megválasztott új polgármestere, Tóth-Szántai Mihály már azt is bejelentette, hogy mindenképpen és a lehető leggyorsabban újjáépítik a barlangfürdőt.
Miskolc turizmusát romba döntheti a barlangfürdő leégése, de korai még bármiféle jövőbeli tervet és gondolatokat megfogalmazni, egyelőre fel kell ocsúdni a sokkból az egyesületi elnöke szerint.
Nem ok nélkül pánikolnak a helyiek, mint arra a szakember emlékeztetett:
az energiaválság idején, amikor két hétre bezárt a barlangfürdő, volt több olyan szálláshely, ahol kilencven százalékról tíz százalékra esett vissza a kihasználtság, azonnal.
Ez a mostani egy teljesen új helyzet, ezért most még megítélni sem lehet, hogy mi lesz ennek a következménye.
A miskolci szállásadókban és vendéglátósok aggódnak, hogy a meglévő csoportok, akik le vannak kötve, azok meg fognak-e érkezni a városba, ha nincs barlangfürdő.
Egyértelmű, hogy nem holnap nyit meg újra a barlangfürdő, szembe kell nézni vele, hogy éveket is jelenthet, mire a város fő attrakciója újraindulhat – mondta a Világgazdaságnak Fekete-Angyal Enikő, a Bükki Kör elnöke.
Miskolc új attrakciókkal lép színre a turisztikai piacon, az Ehető Erdő program már óriási sikerMiskolc sokak fejében még mindig úgy él, mint iparváros, miközben a környéke, a természeti adottságai ennél sokkal többre jogosítják, mégsem történt meg az a határozott brandváltás, amely rámutatna a négy évszakos attrakciók sokaságát kínáló, különleges természeti adottságú város jelenlegi és múltbeli értékeire. |
Különös helyzet, de a Büki Kört épp akkor hozták létre a miskolci és környékbeli turisztikai vállalkozók, amikor a Miskolctapolca Barlangfürdő két éve bezárt.
Az akkor kitűzött cél most létkérdéssé vált:
új alapokra kell helyezni Miskolc turizmusát, méghozzá meglévő alapokra, hiszen a város a nemzetközi vonzerővel bíró fürdő mellett még legalább három izmos lábra állhat.
A bükki erdő kínálta gasztronómiai élmények már egyre keresettebbek, jövőre elkészül a komoly szenzációnak ígérkező felújított és újjáépített Diósgyőri Vár is.
Ráadásul a leégett barlangfürdő közelében, a tapolcai park túloldalán a 2020-ra elkészült, a Covid miatt csak 2021 tavaszán nyitott modern, több csúszdával, beltéri és kültéri medencék sokaságával megépült Ellipsum Élmény- és Strandfürdő is reflektorfénybe kerülhet – mondta a Bükki Kör elnöke.
Miskolc nem maradt fürdő nélkül,
de tudjuk, hogy nem az Avasi Kilátó és nem a Lillafüredi palotaszálló, hanem a Miskolctapolca Barlangfürdő volt az, ami miatt ide jött a vendégek túlnyomó többsége.
A város eddig belesüppedt a barlangfürdő vonzereje nyújtotta kényelembe,
de most kénytelen lesz újrapozicionálni önmagát.
Ehhez az új polgármester mindenben partnernek mutatkozott már a barlangfürdő tragédiája előtt is, amikor a város turisztikai vállalkozóival intenzív tárgyalások kezdődtek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.