Az Országgyűlés honlapján közzétett önéletrajzban viszont az szerepel, hogy Juhász Gábor a Budapesti Közgazdaság-tudományi Egyetem Kereskedelmi Karán áruforgalmi szakon 1991-ben diplomát szerzett.
Ehhez képest a politikus a lapnak elismerte: nincs diplomája, ugyanis szakdolgozatot nem adott le az intézménynek, és így államvizsgát sem tett.
Juhász Gábor a napilapnak azt mondta, hogy szerinte viselheti a közgazda címet és betölthet olyan munkaköröket, amelyek egyetemi végzettséghez kötöttek, mivel befejezte az egyetemet, csak az államvizsgát nem tette le.
A Miniszterelnöki Hivatal szombati tájékoztatása szerint a miniszter kezdeményezi tanulmányi adatainak pontosítását az Országgyűlés honlapján - számol be az RTL.Hírek.hu a Független Hírügynökség jelentése alapján.
Ha egyetemivel nem is, de főiskolai diplomával rendelkezik Juhász Gábor. Az Országgyűlés honlapján olvasható önéletrajz szerint a kecskeméti Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolán 1985-ben gépész-üzemmérnöki oklevelet szerzett az MSZP politikusa.
Nem Juhász Gábor az egyetlen politikus, akiről kiderült, hogy nincs egyetemi végzettsége - emlékeztet összeállításában az MR1-Kossuth Rádió. Szabó Gábor, fideszes szombathelyi polgármesterről 2000-ben tudódott ki, hogy még sincs nyelvvizsgája, de használja a doktori címet. 2004-ben Török Zsolt szocialista politikusról derült ki, hogy csak érettségije van az egri főiskolán szerzett tanári diploma helyett. Ő később azzal védekezett, hogy valaki elronthatta az Országgyűlés honlapján megtalálható önéletrajzát, mert ugyan tanult a főiskolán, de azt nem fejezte be.
Deutsch Tamásnak, az Orbán-kormány sportminiszterének vissza kellett ülnie az iskolapadba, tárcáját ugyanis addig nem vehette át, amíg nem államvizsgázott le az ELTE Jogi Karán, ahol korábban elvégezte ugyan a kötelező tíz félévet, viszont csak az abszolutóriumig jutott, záróvizsgát már nem tett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.