Munkánk minősége, eredményessége jól mérhető a kormányzati munka sikerében, a kedvező makrogazdasági adatokban és a három választási győzelemben – a Századvég alapítvány mostanában egyre többet szereplő elnökhelyettese, Szalay-Bobrovniczky Kristóf Lázár János minapi parlamenti felszólalásához rendkívül hasonlatos érvrendszerrel magyarázta a Századvég Gazdaságkutató Zrt. tulajdonában lévő Napi Gazdaságnak, miért érte meg a kormánynak, hogy az elmúlt négy évben összesen 3,9 milliárdos megbízást adott a szervezetnek. Az érvrendszer kifejtésére a Napi Gazdaság pénteki számában a címlap mellett két oldalt szánt, ebben megismétlik: a 2006-2010-es kormányzati ciklusban összesen 17 milliárdot költöttek különböző tanácsadó cégekre a minisztériumok és háttérintézményeik, míg a Századvég (önmaga) négy év alatt csak 3,9 milliárd forintot kapott. Az elnökhelyettes az öninterjúban azonban úgy véli, „a Századvég által támogatott értékteremtés bőven arányban áll díjazásával”. Szerinte ugyanis a szervezet feladata, hogy „új utakat, alternatívákat vessen fel a politikai döntéshozók számára.”
A Századvég márkanév egyébként két intézményt takar: az 1993-ban megalapított, Lánczi András elnökölte Századvég Politikai Iskola Alapítványt, és a Századvég Gazdaságkutató Zrt-t, amely jelenleg Heim Péter többségi és Bódi Gábor kissebségi tulajdonában áll. A két szervezetet nem csak közös címük, hanem több vezetőjük is összeköti – de tevékenységük is közös irányokat mutat. Mindegyik szervezet jelentős bevétel-növekedést könyvelhetett például el a kormányváltást követően: a 2010-ben alapított gazdaságkutató például az akkori 34 milliós bevételét 2012-re egymilliárd közelébe tornázta fel, miközben az alapítvány is sikeresebb lett: a 2010-es 140 milliós bevételből 2012re 900 millió forint lett. Ezek a bevételek némileg csökkentek 2013-ban, de a legújabb megállapodásokról szóló hírek szerint valószínűleg emelkednek majd 2014 végére. A Századvég alapítvány kapott például 1,3 milliárd forintos megbízást arra, hogy a következő négy évben képviselje a magyar érdekeket az Egyesült Államokban. Ez évi 325 milliós bevételt hozhat az alapítványnak, ami az eddigi bevételek harmadát jelenti. A megbízások egyébként az alapítvány bevételeinek nagyobb részét hozzák, a támogatásokból összesen alig jött be több 140 milliónál – az összeg felét állami vállalatok adták össze. A Paksi Atomerőmű és tulajdonosa az MVM Zrt. is 15-15 millióval járult hozzá az Alapítvány tevékenységéhez tavaly és az előtt is, a Szerencsejáték Zrt. viszont a 2013-as 15 milliót már 20-ra emelte az előző évben.
A növekedés szükséges is volt: az Alapítványnak folyamatosan növekednek a ráfordításai, minden évben veszteséggel zártak. Tavaly a vállalkozási eredményük utrán már fizettek adót, 5 millió forintnál többet. A gazdaságkutató nyereséges volt, bár tavaly csökkent a profit: nem érte el a 154 milliót. De így is fizetett a cég 12 millió forintnyi társasági adót.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.