Az egészségbiztosítási alap idei gyógyszerköltségvetésében ugyanis 35 milliárdos cégbefizetéssel számoltak a törvényhozók, ebből 8-10 milliárd az orvoslátogatók után fizetendő díj összege.
A tárcavezető szerint a legfőbb taláros testület nem a díj kivetését tartotta alkotmányellenesnek, hanem azt mondta ki: arra az időszakra nem lehet díjat fizettetni, amikor nem dolgozik az orvoslátogató (például gyermekgondozás, tartós betegállomány, szabadság stb.). A bírák úgy vélik, a jogalkotók így ténylegesen meg nem szerzett jövedelmet is megadóztattak, s ez sérti az alaptörvényt.
A miniszter szándéka azonban csak a gyógyszertörvény módosításával válhat valóra, ám kérdés, a jelenlegi politikai hangulat kedvez-e az elgondolásnak. A gyógyszercégek is résen vannak. (VG, 2008. szept. 9.)
Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnökétől például megtudtuk: vissza sem vonták, csupán felfüggesztették az Európai Unió bizottságához másfél éve benyújtott beadványukat. Várják ugyanis, hogy az AB döntése alapján töröljék a díjat a gyógyszer-gazdaságossági törvényből. Székely Krisztina, az egyesület elnöke furcsállná az ismételt bevezetését. Úgy látja: nem véletlenül semmisítette meg azt az AB. A díj ugyanis ellentétes az unió alapelvével, diszkriminatív, bevezetésével az orvoslátogatókat foglalkoztató cégek több alkalmazott elbocsátására kényszerültek, s a befizetéssel szemben nem áll semmilyen ellenszolgáltatás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.