A több éve üzemen kívül álló terület kiválóan alkalmas a tervezett tevékenységre, hiszen a lerakó újraélesztése során egy többszörös szigetelőréteggel, monitoring rendszerrel, geo-elektromosérzékelő rendszerrel megépített, minden igényt kielégítő modern hulladéklerakó kialakítása gazdaságosan megoldható.
A cég vezetője, Maár György elmondta, hogy a vállalkozás célja egy modern, a piaci igényeket messzemenőkig kielégítő hulladéklerakó létesítése, melynek során nagy hangsúlyt fektetnek a piaci, környezetvédelmi, valamint a társadalmi igények összehangolására.
A modern hulladéklerakó létesítésének terve pozitív visszhangra talált mind a civil szervezetek, mind pedig a társadalom részéről, hiszen a beruházás nemcsak az infrastruktúra fejlesztését vonja maga után, hanem enyhíti a munkanélküliséget a régióban.
A beruházás során az URECO Csoport nem csak a magyar törvényeket és az EU által előírt szabályokat helyezi előtérbe, hanem nagy hangsúlyt fektet a környezetvédelemre is, hiszen a 280 milliós első ütem egy környezetvédelmi felülvizsgálattal veszi kezdetét, majd a Felügyelőséggel egyeztetve sor kerül a terület rekultivációjára. A hulladéklerakó környezetvédelmi szolgáltatása előkezeléssel, komposztással, ill. hasznosítással egészül ki.
A vállalkozás döntését magyarázza mindemellett az is, hogy a térségben jelenleg nem megoldott a hulladék elhelyezése, így a beruházással lehetővé tennék a hulladéktermelők részére a veszélyes hulladék ellenőrzött lerakását.
A beruházás első ütemében mintegy 40 000 tonnás kapacitás kerül kiépítésre, majd a továbbiakban ezt 300 000 tonnára kívánják bővíteni, évente 6000 tonna hulladék beszállítását és kezelését tervezik. A beruházás ütemterve alapján modern hulladéklerakó működése 2010 tavaszán kezdődhet el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.