Személyes véleményeként azonban az MTI-nek elmondta: a szakmai tisztesség mindenki számára kötelező és mindenkire vonatkozik legyen az akár az év borásza címmel kitüntetett borász is.
Horváth Csaba ugyanakkor úgy véli, hogy a Vincze Béla körül gerjesztett érdeklődés már túlmutat önmagán, és az ügy jelentőségén. A többlet glicerin a borban ugyanis nem egészségkárosító, az az embereket közvetlenül nem veszélyezteti.
A főtitkár szerint ugyanakkor az ügy sokat árthat nemcsak magának az érintettnek, hanem az egész magyar borászatnak is.
Kállay Miklós professzor, a Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Bor Akadémia elnöke az MTI-nek úgy fogalmazott: igaz ugyan, hogy Vincze Béla 2005-be elnyerte az év borásza címet, ám "akkor még nem volt tudható, hogy megbotlik". Az aranylabdás játékost is kiállítja a játékvezető, ha olyan szabálytalanságot vét, amelyet ítélete szerint így kell megtorolni - mondta a professzor a labdarúgást hozva fel analógiának az ügyben.
Jelezte: a borakadémiának a közgyűlés által meghozott szigorú szabályok szerint ítéli oda az év borásza címet, amelyet alkalomadtán, ha valaki arra méltatlanná válik, vissza is lehet vonni. Hozzátette: amennyiben a teljes ismeretanyag birtokában lesznek a Vincze-üggyel kapcsolatban, úgy az akár megfontolás tárgyát is képezheti.
Kállay Miklós szerint azonban az igen fontos fejlemény, hogy az egyéni felelősségen keresztül a Vincze-ügy az egész borász szakmára vet árnyékot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.