BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Indul az adventi vásárszezon

Hatszázezer turistát várnak a Vörösmarty térre – Sorban állnak a kézművesek a részvételért

A hét végén indul az adventi vásárszezon: a karácsony előtti rendezvények igazi idegenforgalmi látványossággá nőtték ki magukat országszerte, s turisták százezreit mozgathatják meg másfél hónap alatt.

A legismertebb és legnépszerűbb rendezvény kétségkívül a november 20-án, pénteken induló Vörösmarty téri Budapesti Karácsonyi Vásár. Fekete László, a szervező BTH Budapesti Turisztikai Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója a Világgazdaság kérdésére elmondta, az idei költségvetésük nagyjából megegyezik a tavalyival, amely 80 millió forint volt. A vásáron kiállítók száma sem változik – kicsit több mint 120 stand várja az idén a látogatókat – s ez a jövőben is valószínűleg hasonló marad, ugyanis a további bővülésnek a tér mérete határt szab.

Fekete László elmondta, a bérleti díjon sem változtattak: a helyszíntől és a stand méretétől függően idegenforgalmi adó nélkül 150–400 ezer forintot fizetnek a kézművesek.

A kiállítókat egyébként szigorúan megválogatják – ebben a Népművészeti Egyesületek Szövetségének (NESZ) szakmai segítségét kérik –, a szervező szerint ez a kulcsa a vásár sikerének is, vagyis hogy csak kiemelkedő minőségű, hagyományos, igazi kézművestermékeket árusíthatnak a rendezvényen. Valószínűleg ennek is köszönhető, hogy tavaly a Sunday Times brit újság Európa legjobb karácsonyi vásárának minősítette a Vörösmarty téri rendezvényt, ahova évről évre közel 600 ezer, több mint 70 százalékban külföldi turista látogat el. Számos országból szerveznek kimondottan az adventi vásár miatt néhány napos utakat Budapestre.

A cikk teljes terjedelmében csak előfizetőink számára elérhető. A cikket - az összes mai cikkel együtt - egy emelt díjú SMS elküldésével olvashatja el.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.