Magyarországon az osztrák ár egytizedéért kapni libát, s ezt a libafosztás- és tömés teszi lehetővé. Ausztriában tiltottak ezek az eljárások, az így készült termék importját azonban nem tiltják - mutat rá a News.
Mindkét eljárástól szenved a szárnyas, a melléről kitépett tollak rengeteg kisebb-nagyobb sebet hagynak, a kényszeretetés lázat, stresszt és fájdalmakat okoz - áll a cikkben.
"Az ágazatban dolgozóknak sokszor nincs más választásuk, mert a nyugat-európai húsárak jelentősen csökkentek" - tette hozzá Müller. Állítása szerint sok termelő fel is hagyna ezzel a módszerrel, de a "normál" libahús túl kevés pénzt hoz. Öt évvel ezelőtt nyolc euró is volt egy kilogramm libahús ára, most két euró. Müller szerint állatkínzást támogat, aki ilyen alacsony áron veszi meg a húst.
A libatömést alkalmazó országokból, mint Magyarország és Franciaország származó húst "inkább el kellene kerülni" - mondta. Hozzátette azt is: nem szabad azonban mindent elítélni, ami Magyarországról érkezik, mert nem minden üzemben alkalmazzák ezeket a módszereket.
A Négy Mancs szerint míg az osztrák kiskereskedelemben már nem kapni töméssel hizlalt libamájat, a vendéglátásban széles körben használják. A Négy Mancs szerint ezzel összefüggésben probléma, hogy fogyasztó nem tudja megállapítani, hogy honnan származik a felszolgált étel.
Mint korábban beszámoltunk róla, befejezi a töméssel nevelt libák feldolgozását és szabadtéri állattartásra tér át a magyarországi Pannon Lúd (PL) Kft.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.