Az Erste Befektetési Zrt. lett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) új tulajdonosa, miután megvette a holland ING Bank N. V. magyarországi fióktelepének 2,32 százalékos részesedését – értesült a Világgazdaság megbízható forrásokból. Így már érthető, miért választotta be a BÉT március 31-i rendkívüli közgyűlése az Erste Befektetési Zrt. vezérigazgatóját, Cselovszki Róbertet a tőzsde igazgatóságába. Ezt ugyanis a javaslatot tevő Magyar Nemzeti Bank (MNB) – mint a 75,75 százalékos BÉT-tulajdonos – közleményében azzal indokolta, hogy „a döntéssel a BÉT igazgatóságában a piaci szereplők már négy taggal képviseltetik magukat a hétfős testületben”.
Cselovszki mellett Balog Ádám is bekerült a testületbe, noha az MKB még állami szanálás alatt áll, azt még csak most próbálják értékesíteni. Úgy hírlik, Balog igazgatósági tagságát az tette lehetővé, hogy – mint arról lapunk beszámolt – az MKB vette meg meg a tavaly február végén bebukott Buda-Cash Brókerház 4842 darab, névértéken 4,8 millió forintnyi BÉT-részvényét.
Azt nem tudni, hogy az Erste Befektetési Zrt. és az MKB mennyiért lett tőzsdetulajdonos. Mindenesetre irányadó lehet, hogy az MNB november 20-án az addig 68,8 százalékban tulajdonos osztrák konzorciumot részvényenként 3550 forintért vásárolta ki, és ugyanezen az áron hajlandó megvenni a többi tőzsdetulajdonos papírjait is. Ez az ajánlat a Világgazdaság információi szerint a napokban jár le, ám eddig alig néhányan éltek e lehetőséggel.
A Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft.-nek (PSFN) pedig kétszer sem sikerült túladnia a Quaestor 1,2 százaléknyi és a Hungária Értékpapír 0,6 százaléknyi tőzsdepakettjén. A harmadik pályázati kísérlet benyújtási határideje március 21-én lejárt, ám annak eredményét lapzártánkig a PSFN még nem tette közzé.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.