A felmérésben az életminőség szempontjából fontos mutatókat – az egészségügyi ellátást, az oktatást, a munkahelyi lehetőségeket – vizsgálták. Az ezek alapján kapott életminőség-indikátor adatait, valamint az ingatlanárakat megnézve rangsorolták idén is Budapest kerületeit és a 20 ezer főnél népesebb városokat.
A fővárosban az egy évvel korábbi adatokhoz képest nincs lényegi változás. Az élen az I. és az V., továbbá a pesti belváros többi kerülete (VI., VII., VIII., IX. és XIII.), valamint a budai városrészek közül a II. és a XII. kerület áll. A számított rangsor végén néhány külső pesti kerület található (XVII., XVIII., XXI. és XXIII.), a felmérés szerint elsősorban azért, mert a munkahelyükre sokat utaznak az ott lakók, s a belvárostól való távolság miatt kevésbé vonzó migrációs célpontok. A többi mutatóban ezek is átlagosnak bizonyultak. Az agglomerációban Budaörs és Dunakeszi értékei a legjobbak.
Vidéken Veszprém, Szekszárd és Eger értékei a legjobbak, aminek elsődleges oka, hogy a felsorolt városokban jutnak be leghamarabb munkahelyükre az emberek. Nem sokkal marad le a megyei jogú városok többsége sem, kivétel Érd és Hódmezővásárhely. Mindkét város életében az egészségügyi, oktatási lehetőségek bizonyultak rosszabbnak más megyei jogú városok értékénél.
Az eredményeket a KSH által publikált, illetve az Otthon Centrum által mért lakásárakkal összehasonlítva nagyon hasonló a rangsor
(a felmérésben a használt társasházi téglalakások fajlagos árának átlagértékeivel számoltak). Az I., az V. és a VI. kerületek nemcsak a kiválasztott életminőség-mutatók szempontjából kerültek az élre, hanem a legmagasabb ingatlanárakkal jellemezhető kerületek is.
Van ugyanakkor néhány kisebb város, amelynek ingatlanárai nem tükrözik az életminőségükről mért értéket. Dunaújváros, Gyöngyös vagy Tata nem feltétlenül tartozik a legkedveltebb városok közé. Pozícióikat tekintve (különösen a hasonló méretű városokhoz képest) kedvezőbb életminőséget biztosítanak lakóik számára, mégis olcsóbbak, ahhoz képest, amit nyújtanak. Mindhárom város közös jellemzője, hogy autópályák közelében helyezkedik el és a főváros egy órán belül elérhető.
Ennek ellentéte figyelhető meg a főváros külső kerületeinek egy részében, így a XVI., a XVII. és a XXII. kerületekben, ahol az átlagosan 300 ezer forintos négyzetméterár a legdrágább vidéki városok árszintjén van, az életminőség-rangsornak azonban csak az utolsó harmadában szerepelnek. Mindennek hátterében az elemzés készítői szerint az állhat, hogy az ott lakók jelentős része a belső kerületekben dolgozik, s gyermekeik is jobbára az ott található gimnáziumokban tanulnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.