Kezdődik a cseresznyeszezon, a legnépszerűbb fajta hagyományosan a Germersdorfi óriás, a Biggarreau Burlat és a Van. A gyümölcs árát vélhetően befolyásolja majd, hogy a termelők szerint a húsvét utáni fagyok miatt 20 százalékos lehet a terméskiesés – közölte közleményében a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara csütörtökön.
A Kamara szerint hazánkban 2800 hektáron termesztenek cseresznyét, a jelentősebb termőterületek Pest (mintegy 600 hektár), Heves (500 hektár), Szabolcs-Szatmár-Bereg (430 hektár) és Bács-Kiskun megyében (340 hektár) találhatóak.
Mintegy 700 termelő foglalkozik a cseresznye piaci árutermesztésével. Az utóbbi öt évben a cseresznyetermés 15-20 ezer tonna között mozgott, a tavaszi, nyár eleji időjárástól függően, ugyanis a gyümölcs virágzásakor a fagy, terméséréskor a nagy mennyiségű csapadék okozhat kárt. A termőterület az elmúlt 15 évben folyamatosan emelkedett és a termésmennyiség is. A becsült termésmennyiség 2016-ban megközelítette a 20 ezer tonnát.
A cseresznyeexport átlagosan évi ezer tonna körül alakul és elsősorban a környező országokba, valamint Németországba és a Baltikumba irányul. A cseresznyeimport minimális mértékű, mintegy 100 tonna, amely javarészt Németországból érkezik szeptemberben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.