A szakszervezetek nem fogadták el a Mol 2019-re és 2020-ra vonatkozó béremelési ajánlatát, amiről a hét elején tájékoztatták a céget – mondta el az Indexnek Kovács László, az Olajipari Szakszervezet elnöke.
Egy 15 százalékos béremelés is 38-40 milliárd forintos éves plusz kiadást jelentene.
A felek abban egyeztek meg, hogy hétfőig várnak tájékoztatást a Moltól a bértárgyalások folytatásáról, azonban a tárgyalások felfüggesztése, vagy a közös szakszervezeti bérajánlás elutasítása esetén már hétfőn megalakítják a sztrájkbizottságot.
A bértárgyalásokon négy szakszervezet vesz részt,
Kovács a szakszervezetek követeléseiről és a cég ajánlatáról nem közölt részleteket a portálnak, arra hivatkozva, hogy folyamatban lévő tárgyalásokról van szó.
A Mol hagyományosan egyeztet az érdekképviseletekkel a bér- és egyéb juttatások emelésének mértékéről. Így történt ez a 2019. évi keresetfejlesztés kapcsán is
– írta a VG.hu-nak küldött reagálásában a Mol.
Az olajtársaság tájékoztatása szerint a tárgyalások eredményeként több tagvállalatnál, köztük a stratégiailag kiemelten fontos, mintegy 1000 főt foglalkoztató tiszaújvárosi
Mol Petrolkémiánál is megállapodott a vezetőség a szakszervezetekkel, így a kollégák áprilisban már a megemelt juttatásokat kapják.
A Mol Nyrt.-nél is intenzív tárgyalásokat folytatnak a szakszervezetekkel, amely során már számos érdekképviseleti javaslatot figyelembe vették és beépítették az ajánlatukba.
A Mol a munkaerőpiaci versenyképességét, valamint munkavállalói elégedettségét és jóllétét figyelembe véve alakítja a juttatási csomagot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.