Még nem zárult le az a folyamat, amelynek eredményeként az ISD Dunaferr Zrt. f. a.-ból és az ISD Kokszoló Kft. f. a.-ból alapított Duna Furnace Dunai Vasmű Kft.-t és a Dunarolling Dunai Vasmű Kft.-t teljes jogú tulajdonosként a brit Liberty Steel Group irányíthatja, de már látható néhány változás a vasműben – olvasható a Duol cikkében.
Megkezdődött a dunaújvárosi acélipari cég integrációja a nemzetközi vállalatcsoportba. A hazai acélipar helyzetéről, a várható változásokról Móger Róbert, a Magyar Vas- és Acélipari Egyesülés igazgatója a lapnak azt mondta, hogy az Ózdi Acélművek Kft. (ÓAM) a lapos termékek gyártását végzi, és az elmúlt időszakban komoly kihívásokkal kellett szembenéznie.
Az előző menedzsment által lényegében teljes összeomlásba sodort vasművet 2022 decemberében tetszhalott állapotából megmentette a Liberty Steel vállalatcsoport. Ennek keretében sikerült elindítani az egyik nagyolvasztót, majd felfuttatni a termelést
– mondta. A felszámolás alá került cégcsoport eszközeit 2023 júniusában a Liberty Steel vásárolta meg. A piaci helyzet súlyosbodásával, valamint az előző vezetés hibás döntéseiből adódó problémák miatt a hónap elején kénytelen volt ideiglenesen leállítani a gyártást a folyékony fázisban.
Az igazgató azt is elmondta, hogy a Liberty Steel szerint
a dunaújvárosi acélipari vállalat legnagyobb kincse a képzett munkaerő.
Az előző menedzsment időszakában a munkavállalók semmiféle képzésben, tanfolyamon nem vehettek részt, ahol egyénileg fejlődhettek volna. A tendernyertes megjelenésével – még folyik a tranzakció versenyjogi vizsgálata – a vállalat helyzete stabilizálódni fog, és a munkavállalók lesznek azok, akik a vasművet sikerre viszik.
„Ezeket a döntéseket meg kellett hozni” – megszólalt a Dunaferr megmentője a nagyolvasztó leállítása utánAz utóbbi időben sok félrevezető információ látott napvilágot a dunaújvárosi vasmű jövőjéről és a Liberty Steel terveiről. Ezért a Dunaferr f. a. értékesítésének tendergyőztese, a Liberty Steel levélben tájékoztatott a munkavállalóknak a tervszerű leállásról, az acélpiaci helyzetről és a terveikről. |
Új technológiák jelennek meg, új szakmák születnek, amelyekhez kiváló alap a már meglévő tapasztalat, tudás. Talán a Siemens-Martin és a konverteres acélgyártás közötti átmenet volt ehhez hasonló technológiai forradalom, ugyanakkor ehhez napjainkban még társulni fog az Ipar 4.0 adta változás is
– fogalmazott. Hozzátette, hogy a zöldátállás kisebb és nagyobb mértékű megvalósítása vár a hazai acélgyártókra, benne a munkavállalókra is. Enélkül a hazai acélipar nem lesz versenyképes.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.