BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Börtönök: ma módosulhat a kompenzációs rendszer

A börtönviszonyok miatt eddig 12 680 határozat született, és 9 milliárd forintról rendelkeztek, amelynek csak 10 százaléka került a sértettekhez.

Ma szavaznak az országgyűlési képviselők a börtönzsúfoltsági kártalanításokkal kapcsolatos visszaélések megszüntetése érdekében Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes által benyújtott törvénymódosítási javaslatról.

A módosítást az indokolja, hogy a 2017-ben a büntetés-végrehajtási intézmények túlzsúfoltsága miatti, alapvető jogokat sértő elhelyezési körülmények ellensúlyozására bevezetett kompenzációs rendszerrel az elmúlt években sokan visszaéltek.

Varga Judit igazságügyi miniszter szerint a börtönviszonyok miatti kártalanítási perekben eddig 12 680 határozat született, és 9 milliárd forintnyi adófizetői pénzről rendelkeztek, amelynek azonban csak a 10 százaléka került a sértettekhez.

Fotó: MTI – Beliczay László

Folyamatosan csökken a magyarországi büntetés-végrehajtási intézetek átlagos telítettsége a büntetés-végrehajtási szervezet férőhelybővítési programjának eredményeként. Amíg 2013-ban még 146 százalékos volt a telítettség, ma 114 százalékos

– közölte a Világgazdaság megkeresésére Orosz Zoltán, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának szóvivője. A börtönök befogadóképessége 14 829 fő, de ez a szám folyamatosan emelkedik.

Magyarországon összesen harminc büntetés-végrehajtási intézet és három büntetés-végrehajtási intézmény működik, ezekben összesen 16 630 embert tartanak fogva.

A jogerősen elítéltek közül 328-an töltik életfogytig tartó szabadságvesztésüket a feltételes szabadságra bocsátás lehetősége mellett, 62-en pedig sohasem szabadulhatnak – mondta Orosz Zoltán.

A teljes cikket elolvashatják a Világgazdaság keddi számában

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.