A szigetország tárgyalóküldöttségének köréből kiszivárgott információk szerint Japán nem tartja tisztességesnek a tervezetet, és kéri, hogy gondolják át a dokumentumban foglaltakat, mert szerinte az túl szigorú kötelezettségeket ró az 1997-ben Kiotói jegyzőkönyvhöz csatlakozott országokra.
Tokió kifogásolja, hogy az Egyesült Államokra - amely nem ratifikálta a Kiotói jegyzőkönyvet - nem vonatkoznának azok a megkötések, amelyek más fejlett ipari országok kibocsátását korlátozzák.
Másrészt japán kifogásolja, hogy a tervezet nem írja elő, hogy a fejlődő országok kötelező jellegű célokat tűzzenek ki üvegházhatású gázok kibocsátásának visszafogását illetően.
A pénteken elkészült, és a konferencián résztvevő küldöttségek között köröztetett záródokumentum-tervezet alapján a fejlett államoknak 2020-ig 25 és 40 százalék közötti mértékben kellene visszafogniuk a szén-dioxidban mért üvegházhatású gázkibocsátást 1990-hez képest. A fejlődő országoknak a kibocsátás növekedését volna szükséges lassítaniuk 15 és 30 százalék közötti mértékben a jelenlegi folyamatok alapján 2020-ban várható szinthez képest.
Olyan hírek is szárnyra kaptak, hogy a japán véleményt EU-tagállamok és Ausztrália képviselői is osztják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.