Ennek bemutatásakor Bendzsel Miklós, a Magyar Szabadalmi Hivatal (MSZH) elnöke bejelentette azt is: január elsejétől kibővült működési területtel, Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala néven működik tovább a testület.
A hamisítás egyre nagyobb méreteket ölt, növekvő károkat okoz az üzleti élet tisztességes szereplőinek, csökkenti a költségvetés bevételeit, veszélyezteti a meglevő munkahelyeket, és kockára teszi a fogyasztók egészségét, biztonságát – ez az egyik legfőbb megállapítása a most publikált két HENT-füzetet készítő szakértőknek.
A magyar fogyasztók kétharmada nem vásárolna hamisítványt – hívta fel a figyelmet a kiadványok szerkesztője, Penyigey Krisztina, az MSZH főosztályvezetője. Az általa idézett, az Európai Unió egészére kiterjedő Eurobarometer-felmérésekből ugyanakkor az is kiderült, hogy az EU más tagállamaiban a megkérdezettek háromnegyede gondolkodik így.
Meglepetést keltett a HENT-kutatások során, hogy a legtöbb hamisított terméket a leginkább versenyképesnek tartott Közép-Magyarország régióban vásárolják, s uniós összehasonlításban a vámáru-lefoglalások esetszámát tekintve hazánk az előkelő harmadik helyen áll, megelőzve például Hollandiát, Nagy-Britanniát vagy Belgiumot. Nagy László Tibor, a projektben részt vevő Országos Kriminológiai Intézet kutatásvezetője rávilágított arra, hogy nálunk az összes bűncselekmény 8 százalékát teszik ki a hamisítással és kalózkodással összefüggő elkövetések, s míg az előbbiek száma csökken, az utóbbiaké megduplázódott az elmúlt években.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.