Az elmúlt egy hónapban alig történt elmozdulás a Fidesz-KDNP és az MSZP népszerűségében, a kormánypárt így tovább őrzi fölényét: a teljes felnőtt népességre számítva 34 százalékos szavazótábort tudhat maga mögött, szemben a szocialisták 13 százalékával.
Eközben a Jobbik támogatottsága a szavazókorú népességben 10 százalékra, az LMP szavazótábora 5 százalékosra nőtt – az LMP csak tavaly augusztusban, a Jobbik pedig a választások idején rendelkezett a mostanihoz fogható szavazóbázissal. Kissé csökkent, ám továbbra is kimondottan magas (36 százalék) azok aránya, akik egyik pártot sem támogatják.
Orbán Viktor egy év alatt 25 százalékpontot veszített népszerűségéből: a tavaly májusi 68 százalékkal szemben most a válaszadók 43 százaléka látja őt szívesen. A miniszterelnök azonban még ezzel az eredménnyel is a legnépszerűbb vezető politikusnak számít, mivel jelenleg más aktív politikus kedveltsége nem haladja meg a 40 százalékot.
(Vezető tisztség hiányában Sólyom László már nem szerepel a rangsorban, azonban az őt ismerők 47 százaléka ma is szívesen látná „fontos politikai szerepben” – kedveltség tekintetében tehát már nemcsak Schmitt Pált, de Orbán Viktort is megelőzi.) Az elmúlt egy hónapban a legnagyobb visszaesés Pintér Sándor támogatottságában következett be, ami 30-ról 24 százalékra esett.
Májusra tovább csökkent azok aránya, akik úgy látják, hogy az országban jó irányba mennek a dolgok: már csak a lakosság 26 százaléka, és a kormánypárti szavazóknak is kevesebb mint kétharmada (64 százaléka) van ezen a véleményen. Összességében az évfordulójához közeledő Orbán-kormány eddigi teljesítményét a válaszadók 63 százaléka (és ezen belül a Fidesz-szavazók ötöde is) gyengének, vagy nagyon gyengének minősítette.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.