A legnagyobb hiba az volt a Münchenben megjelenő bajor lap szerint, hogy a polgárok feje felett döntöttek egy ilyen méretű gazdasági egyezényről.
Formálisan a tárgyalási megbizással kapcsolatban nincs semmi kivetnivaló: az EU mind a 28 tagállama egyetértését adta. Ám ez önmagában nem elegendő. Van ugyanis morális kötelezettség is, nevezetesen: a felvilágosítás. A transzatlanti szerződéssel a világ leghatalmasabb gazdasági tömbje jön létre. Nem csupán a gazdasági környezet változik meg, hanem Európa és az Egyesült Államok 820 millió lakosának életkörülményei is. Olyan változás ez, amely vélhetően nem csak jót hoz majd.
Átfogó tájékoztatás az esélyekről és a kockázatokról azonban előzetesen sem Brüsszelben, sem Berlinben nem történt. Nincs nyilvános vita arról, hogy az emberek egyáltalán akarnak-e egy olyan egyezményt, amely mindenekelőtt a gazdaságnak hoz előnyöket. Nagy hiba volt ezen kívül - folytatja a Süddeutsche Zeitung -, hogy a tárgyalások előtt csak a cégek és a szakmai szövetségek kivánságait kérdezték meg, miközben a szakszervezetekkel, a társadalmi szervezetekkel, a környezetvédőkkel és más érdekcsoportokkal kezdetben valójában nem konzultáltak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.