A Z generáció hamarosan a technológiát előtérbe helyező mentalitással lép be a munkaerőpiacra, így a vállalkozásoknak a jövőben még jobban kell alkalmazkodniuk a digitális kor kihívásaihoz. Ennek következtében pedig tovább szélesedik majd a munkahelyeken dolgozó öt generáció közötti szakadék.
A Dell Technologies megbízásából készült globális kutatás szerint az 1996 után születettek jobban értik a technológiát és az abban rejlő lehetőségeket az életünk és a munkánk átalakítására.
A 17 országra kiterjedő, több mint 12 000 középiskolai és felsőoktatásban tanuló diák megkérdezésével végzett felmérés a fiatalabb generáció technológiával és karrierlehetőségekkel kapcsolatos kilátásait tárta fel.
A válaszadók 98 százaléka használta a technológiát a tanulmányai során, 91 százalékuk szerint a munkáltató által biztosított technológia – hasonló ajánlatok esetén – döntő tényező lehet.
A 80 százalékuk szeretne élvonalbeli technológiákkal dolgozni, 38 százalékukat pedig konkrétan az informatikai karrier érdekli. Ez utóbbiak 39 százaléka a kiberbiztonság szakterületén dolgozna, 46 százalék pedig a technológiai kutatás és fejlesztés területén.
A kérdőívet kitöltők túlnyomó része, 89 százaléka tisztában van vele, hogy az elkövetkező időszak az emberek és a gépek partneri kapcsolatáról fog szólni.
A válaszadók kicsit több, mint fele – 51 százaléka – úgy véli, hogy az emberek és a gépek integrált csapatként fognak együttműködni, míg 38 százalékuk eszközökként tekint a gépekre, amelyeket az emberek szükség szerint használnak majd.
A teljes cikket a Világgazdaság keddi számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.