Optimizmus jellemzi a fiatalokat munkaerő piaci helyzetük kapcsán – derül ki a K&H Bank kutatásából. A 19-29 év közötti korosztály vizsgáló felmérés szerint sosem érezték ennyien azt, hogy megbecsülik őket a munkahelyükön.
A K&H ifjúsági indexe szerint a fiatalok 61 százaléka érzi stabilnak a munkahelyét, ami a járvány mélypontján – 2020 3. negyedévében – mért 50 százalék alatti értékhez képest komoly növekedés.
A fiatalok 49 százaléka érzi azt, hogy megbecsülik a munkahelyén
ami a 2012 óta tartó kutatás során az eddig mért legmagasabb érték
és a tavalyi év hasonló időszakában mért 39 százalékhoz képest is 10 százalékos növekedés.
A bérekkel kapcsolatban az optimizmus még inkább jelentős, a megkérdezettek 27 százaléka vár inflációt meghaladó mértékű béremelést, ami kifejezetten magas érték, az előző negyedévben erre mindössze 17, míg 2020 második és harmadik negyedévében 14 és 13 százalék számított erre.
A fizetésemelésre elsősorban a férfiak számítanak, 34 százalékuk számít erre, míg a nőknél ez az arány mindössze 17 százalék, viszont a fizetése csökkenésére csupán a megkérdezettek 4 százaléka számít.
A K&H ifjúsági index segítségével 2020 év végén a fiatalok megtakarítási szokásait is vizsgáltuk, amikor is kiderült, hogy a fiatalok 23 százaléka takarékoskodik rendszeresen. A munkahelyi megbecsültség és stabilitás hozzá fog járulni a takarékoskodási kedv növekedéséhez, amit az esetleges fizetésemelés még inkább fellendít. Jó, hogy ma már a megtakarításokat akár a mobilbankon keresztül is be lehet fektetni, így is biztosítva a magasabb hozam lehetőségét.
– mondta el még Árva András, a K&H Lakossági marketing szegmens vezetője.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.