A csütörtökön kezdődő világbajnokságot megelőző döntésen a közös amerikai pályázat 134 szavazatot kapott, míg a másik kandidáló, Marokkó 65-öt. A végeredmény nem meglepetés, hiszen a legfontosabb területekre – többek között a stadionokra és szállásokra – koncentráló előzetes értékelésnél Marokkó 2,7, míg Kanada, az Egyesült Államok és Mexikó közös kandidálása 4 pontot kapott.
A küldöttekre az is nagy hatással lehetett, hogy az amerikaiak 14,3 milliárd dolláros bevételt ígérnek, csaknem kétszer annyit, mint az ötödször pályázó észak-afrikaiak.
Mexikó harmadszor (1970, 1986), az Egyesült Államok (1994) pedig másodszor rendezhet vb-t, míg Kanadában először lesznek világbajnoki mérkőzések.
A 2026-os lesz a második olyan futball-vb, amelyet több ország közösen rendez: 2002-ben a Koreai Köztársaság és Japán volt a házigazda.
Az amerikai vb-n már 48 válogatott szerepel majd, így a mostani 64 helyett 80 mérkőzésre kerül sor.
A 48 csapatot 16 csoportba sorolják, s 32 együttes jut a kieséses szakaszba.
A tervek szerint 60 találkozónak ad otthont az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó három-három városában egyformán tíz-tíz összecsapást bonyolítanak le. Nyitómérkőzést mind a három országban rendeznek.
A döntőre Dallas, Los Angeles és New York pályázik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.