A kampány szervezői kedden jelentették be, hogy 15 millió fontot (5,5 milliárd forintot) akarnak összegyűjteni, hogy megvásárolhassák a jelenleg egy amerikai vállalat tulajdonában lévő kollekciót. A brit múzeumi csoport hozzátette: a műtárgyak jövője bizonytalan, mivel a vállalat csődöt jelentett.
A műtárgyak között van a hajótest egy része és ott szerepelnek a hajó nagy lépcsősorát díszítő bronz kerub is.
A több ezer tárgyat magában foglaló kollekciót számos mélytengeri merüléssel, 1987 és 2004 között hozták a felszínre.
A vásárlási szándékát bejelentő csoportban szerepel a Greenwichi Királyi Múzeum, az Észak-írországi Nemzeti Múzeum, továbbá a Titanic Belfast múzeum és a Titanic Alapítvány.
A Titanic Belfast honlapján kedden megjelent közlemény hangsúlyozza, hogy amennyiben a vállalkozás elbukna, félő, hogy magángyűjtőknek árusítják ki a gyűjteményt.
A történelem egy hihetetlen darabjáról van szó, az elbizakodottság iskolapéldájáról. Ha kiárusítják és magánkézbe kerül, eltűnik a közönség szeme elől. A gyűjtemény szertefoszlik és soha többé nem lehet egyesíteni
– figyelmeztetett Cameron, akinek a Titanic katasztrófájáról készült 1997-es filmje Leonardo DiCaprióval és Kate Winslettel a főszerepben világszerte hatalmas sikert aratott, és minden idők legnagyobb bevételű mozija lett.
A National Geographic Society 500 ezer fonttal (183 millió forinttal) támogatja a gyűjtemény megőrzését célzó kezdeményezést.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.