Ugyanis a Nasdaq amerikai technológiai tőzsde és a vele szövetséges Intercontinental Exchange nyersanyag-tőzsde (ICE) visszavonta a NYSE Euronext átvételére tett ajánlatot. "Úgy határoztunk, hogy visszavonjuk az ajánlatunkat, mert világossá vált, hogy a pénzügyi felügyelet nem ad engedélyt az üzletre" - jelentette ki Bob Greifeld, a Nasdaq vezetője, hozzátéve, hogy meglepte és elszomorította őket az eredmény. Az amerikai igazságügyi minisztérium közölte, hogy panaszt nyújtott be az átvétel megakadályozása érdekében.
A hír hallatára Frankfurtban a Deutsche Börse részvényeinek kurzusa közel 4 százalékkal emelkedett, míg Párizsban a NYSE részvényeké kereken 10 százalékkal csökkent. A Deutsche Börse nem kommentálta a fejleményeket, de elemzők szerint a helyzet a frankfurtiak számára kedvező.
A Nasdaq és az ICE ajánlatát kétszer elutasította a Deutsche Börse, ezután a felvásárló jelöltek közvetlenül a részvényesekhez fordultak volna kéretlen ajánlatukkal. A két tőzsdecég együttesen 11,3 milliárd dollárt ajánl a New Yorki Értéktőzsdéért, immár közvetlenül az NYSE Euronext részvényesei számára. A cégcsoport hiába emelte az árat 350 millió dollárral, az NYSE vezetése elutasította. Az igazgatóság a Deutsche Börse 10,2 milliárd dollár összegű ajánlatát fogadta el. Az NYSE igazgatósága azzal érvelt, hogy a kéretlen ajánlat nem komoly, és az üzletet megtorpedózhatja a versenyfelügyelet és az élet őket igazolta.
Ha az üzlet megvalósul és a Deutsche Börse megvásárolja az NYSE-t, azzal a világ legnagyobb tőzsdéje jön létre. A Bloombergnek nyilatkozó elemzők szerint ezzel a Nasdaq nehéz helyzetbe kerül, hiszen nemigen tud majd versenyezni a globális piacon, ezért valószínű, hogy továbbra is partnert keres majd magának.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.