A két vállalat tervezett összeolvadását, amely révén a világ legnagyobb tőzsde konszerne jönne létre, olyan szempontból vizsgálják, hogy a fúzió összeegyeztethető-e az európai versenyjoggal - közölték Brüsszelben. A június végén elkezdődött első vizsgálat "több területen meggondolásokat vetett fel a verseny tekintetében". A bizottság különösen a derivatívákkal folytatott kereskedelmet és a fizetések elszámolását vizsgálja (A derivatíva a származtatott ügylet, termék, melynek értékét valamely más, alapvető termék, áru vagy befektetési eszköz érétke jelentős mértékben befolyásolja – A szerk.)
Joaquin Almunia, az EU versenyjogi biztosa szerint a fúzióval létrejött új börze egyértelműen domináns derivatíva kereskedővé válna az Európai Unióban. Az Európai Bizottságnak azonban biztosítania kell, hogy a pénzügyi szektorban működő központi piacokon verseny uralkodjék. Az Európai Bizottság adatai szerint az új vizsgálatot december 13-ra lezárják.
Az új tőzsdén - a tervek szerint - a német tőzsde részvényesei 60 százalékos és a NYSE Euronext résztulajdonosai a részvények 40 százalékával rendelkeznének. A fúzió révén egy fedél alá vonnák össze frankfurti, New York-i, párizsi, lisszaboni, amszterdami és brüsszeli kereskedéseket. A létrejövő tőzsde óriás becsült tőzsdei értéke csaknem 17,6 milliárd euró lenne, s az európai derivatíva kereskedelem közel 90 százalékát ellenőrizné.
A Deutsche Börse előtt akkor nyílt meg az út a Wall Street-i tőzsdét üzemeltető amerikai NYSE Euronext átvételéhez, amikor a Nasdaq OMX Group és az IntercontinentalExchange Inc (ICE) visszalépett közös ajánlatától. Az amerikai versenyfelügyelet ugyanis már előtte jelezte, hogy nem hagy jóvá egy ilyen mértékű egyesülést.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.