Jól hangzik, amit a Twitter vezérigazgatója, Parag Agrawal mondott, hogy ugyan Musk nem tagja az igazgató tanácsnak, mégis ő a Twittert működtető vállalat legnagyobb részvényese, így a testület nyitott a véleményére és a javaslataira.
Míg a részvények 9 százalékát birtokló Musk egy felügyeleti beadványban úgy fogalmazott: a vállalat terméke és szolgáltatásai, a lehetséges fúziók és az irányítási kérdések azok közé a kérdések közé tartoztak, amelyeket Musk külsősként is megvitathat a Twitter igazgatóságával és menedzsmentjével.
Bár Elon Musk, aki a beadvány szerint befektetési céllal vásárolta be magát a Twitterbe, vagyis eladhat és vásárolhat is részvényt, úgy nyilatkozott, hogy egyelőre nem áll szándékában növelni a befolyását a társaságban.
Az elemzők és a Twitter alkalmazottak emlékezetében azonban még élénken él, hogy 2020-ban az Elliott Management lemondatta a társalapító Jack Dorsey vezérigazgatót. Erre mondják, hogy az Elliott kész forgatókönyvből dolgozott, míg Musk esetében nincs előre megírt szcenárió. Ám ez nem csökkenti az aggodalmakat, mert a felügyeleti beadványban Musk fenntartotta magának a jogot, hogy bármikor megváltoztassa terveit.
A Wall Street Journal arra hívta fel a figyelmet, hogy ha Musk bevonult volna az igazgatóságba, akkor elfogadta volna a 14,9 százalékos tulajdonosi korlátot. Mivel ezt nem tette, szabadon vásárolhat, ami komolyan felveti az ellenséges felvásárlás lehetőségét.
A spekulációkat az sem fékezi, hogy Musk, aki korábban élesen kritizálta a Twitter moderálási gyakorlatát, törölte posztja egy részét. Majd úgy fogalmazott, hogy a „szólásszabadság legnagyobb részvényese” lett.
A Twitter az elmúlt 5 napban 13 százalékot esett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.