Ugyan Elon Musk 44 milliárd dollárt ajánlott a Twitterért, sőt mindenkit biztosított arról, hogy a pénz is a rendelkezésére is áll, ám úgy tűnik, hogy ez még sincs teljesen így a Bloomberg írása szerint.
A dél-afrikai származású milliárdos 21 milliárd dollárt fizetne saját zsebből az eredeti elképzelések szerint, míg a többit hitelekből fedezné. Ennek kapcsán Musk mintegy 8,5 milliárd dollár értékben eladott a Tesla részvényeiből is, ám a legújabb, csütörtöki, a tőzsdefelügyelet (SEC) felé tett tervezet szerint úgy néz ki,
Musk nem egyedül lesz tulajdonos, több befektetési alapnak is juthat tulajdonrész a vállalatból.
Noha a Tesla-vezér a felvásárlási tervet követően a közösségi média egyik legnagyobb tulajdonosával, a szaúdi befektetési alappal, illetve annak elnökével, Al Waleed bin Talallal is összetűzésbe keveredett – hol máshol, mint a Twitteren –, a Kingdom Holding Company (KHC) továbbra is tulajdonos maradhat a cégben.
A szaúdi holding meglévő, közel 35 millió darabos részvényállománya közel 1,9 milliárd dollárt fedez a vételárból, amit Musknak így nem kell kifizetnie, de további 18 befektető is összedobott több mint 5,2 milliárdot a felvásárlásra. A szaúdiak mellett katari tőke is érkezhet a felvásárlás céljára.
Az új finanszírozásnak köszönhetően csökken a fedezeti kölcsönből finanszírozott összeg is, az a korábbi tervek helyett az újabbak szerint már csak 6,25 milliárd dollár, miközben
a hitelmentes finanszírozás mértéke 27,5 milliárdra nő.
A KHC lehet a második legnagyobb tulajdonos a Twitterben, harmadik helyen pedig a Tesla igazgatótanácsában is helyet foglaló Oracle-alapító Larry Ellison lehet, trösztjének egymilliárd dolláros befektetésével. A negyedik helyen a 800 millió dollárral beszálló kockázatitőke-alap Sequoia Capital következik, de az új tulajdonosok között lehet a legnagyobb forgalmú kriptotőzsde, a Binance is.
Nem ők az egyetlenek azonban a kriptoszektorból a befektetők között,
hiszen a Sequoia Capital vagy a finanszírozásban szintén részt vevő Andreessen Horowitz is számos kriptocégben szerzett részesedést.
Kérdés, hogy ez mennyiben fogja hátráltatni a milliárdos azon törekvését, hogy eltávolítsa a – saját követői között is nagy arányban található, a kriptók reklámozására is feltűnően gyakran használt – botokat az oldalról.
A felvásárlás célpontját jelentő Twitternél szerdán
a vállalat dolgozói részére tartott gyűlés bevezető diáján eközben a „Minek?” kérdés szerepelt,
ahol a menedzsment arról próbálta meggyőzni az állományt, hogy érdemes maradni a cégnél és motiváltnak maradni a munka során.
Ugyancsak szerdán a New York Post pedig arról írt, hogy Musk a SpaceX befektetőit is megkörnyékezte, hogy szálljanak be a felvásárlásba. A finanszírozás biztosítása érdekében tett erőfeszítések miatt egyre több szó esik a Twitter pénztermelő képességének növeléséről és arról, hogy a cég a felvásárlást követően pár év szünet után visszatérhet a tőzsdére, és egyre kevesebb a felvásárlást indokló szólásszabadságról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.