Az elemzői konszenzust jelentő 3 százalékos szint alatt, 2,9 százalékon alakult az amerikai infláció éves alapon, a havi pénzromlás viszont a szakértői várakozásoknak megfelelően 0,2 százalékra gyorsult a júniusi 0,1 százalékról.
Annak ellenére, hogy az éves áremelkedési adatok a konszenzusnál alacsonyabb szinten futottak be, a befektetők várakozásai minimálisan változtak csak a Fed kamatpályáját tekintve: a piacok továbbra is biztosak a szeptemberi kamatvágás tényében, a határidős jegyzések viszont azt valószínűsítik, hogy az amerikai jegybank csak 25 bázisponttal csökkentheti majd a hitelfelvétel költségeit a világ legnagyobb gazdaságában, nem pedig 50-nel, ahogy azt még tegnap várták a befektetők. A két álláspont közti különbség azonban minimális, így ebből hosszú távú következtetéseket nem érdemes levonni.
A hírre az amerikai tőzsdenyitás előtti online kereskedésben minimális gyengüléssel reagáltak a tengerentúli részvényárfolyamok,
a határidős indexjegyzések 0,05 és 0,09 százalék közti süllyedést mutattak. A DXY dollárindex viszont éles erősödésbe kezdett az adatok publikálását követően, az euróval szemben is 0,08 százalékkal izmosodott a zöldhasú.
A forint oldalazott a hírek közlését követően a dollárral szemben, és az eurórelációban sem látható éles elmozdulás.
A határidős jegyzések alakulása alapján a hosszabb távú Fed-kamatpályáról az mondható el, hogy az amerikai jegybank az idén mindhárom fennmaradó kamatdöntő ülésén enyhítheti majd a monetáris szigorát, az évet pedig a 425–450 bázispontos sávban zárhatja az irányadó kamat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.