Nem tudták megmenteni a júliust a belföldiek sem, noha a a korlátozások május végi feloldásának köszönhetően a belföldivendég-forgalom júniusban kezdődött dinamikus növekedése júliusban is folytatódott, a vendégéjszakák száma a háromszorosára nőtt az előző hónaphoz viszonyítva – közölte kedden a KSH.
A kereskedelmi szálláshelyek júliusi forgalmát tükröző gyorsjelentés szerint a koronavírus okozta járvány hatására a külföldi vendégek által a szállodákban, panziókban, kempingekben, üdülőház telepeken, valamint közösségi szálláshelyeken eltöltött éjszakák száma 75, a belföldi vendégek által eltöltötteké 18 százalékkal visszaesett az előző év azonos időszakához képest.
A vendégéjszakák száma összesen 42 százalékkal csökkent, miközben az összes vendégéjszaka 82 százalékát a belföldi vendégek töltötték el.
Júliusban 38 milliárd forintot tett ki, azaz 41 százalékkal volt kevesebb a kereskedelmi szálláshelyek
– folyó áron számolt – összes bruttó árbevétele az egy évvel korábbinál.
A külföldi vendégek száma 76, a vendégéjszakáké 75 százalékkal esett vissza, a szálláshelyekre érkezett 166 ezer vendég 478 ezer vendégéjszakát töltött el.
A vendégek nagy része szállodában vagy kempingben szállt meg.
Az éjszakák száma a szállodákban közel ötödére csökkent.
A kempingekben, panziókban és az üdülőház telepeken 57−60 százalékos, a közösségi szálláshelyeken 91 százalékos volt a visszaesés. A legnagyobb mértékű, 88 százalékos csökkenés Budapesten történt.
A belföldi vendégek száma 12, a vendégéjszakáké 18 százalékkal visszaesett.
A vendégszám 758 ezer, az eltöltött vendégéjszakáké 2,1 millió volt. Tízből 6 éjszakát szállodákban töltöttek, ahol a csökkenés mértéke 8,6 százalékos volt.
A panziók a szállodákkal ellentétben 2,5 százalékkal több éjszakát regisztráltak. A kempingekben az előző év júliusi forgalom kétharmada jelentkezett.
A legnépszerűbb régió a Balaton volt.
Az első hét hónapban a kereskedelmi szálláshelyek 56 százalékkal kevesebb, összesen 7,8 millió vendégéjszakát regisztráltak.
A külföldi vendégek 68, a belföldiek 44 százalékkal kevesebb, szám szerint 2,7, illetve 5 millió vendégéjszakát töltöttek el, így a szálláshelyek összes bruttó árbevétele folyó áron 55 százalékkal csökkent, és 137 milliárd forintot tett ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.