A politikus Strasbourgban, az Európai Parlament plenáris ülésén felszólalva azt mondta, a két hét múlva esedékes állam- és kormányfői találkozón Herman Van Rompuy uniós elnökkel olyan jelentést terjesztenek a kormányfők elé, amely a folyamat lépéseit is tartalmazza. Barroso a banki és fiskális unió kiépítését, a szolidaritás erősítését nevezte meg a javaslatok elemeként. Jelezte: egyes lépések további szerződésmódosítást igényelhetnek, és emlékeztetett arra, hogy az erőfeszítések eredményessége elsősorban a tagországokon múlik majd.
A legkonkrétabb ügyek között Barroso megemlítette a nemrégiben bemutatott foglalkoztatási csomagot, az Európai Beruházási Bank (EIB) tőkéjének célzott növelését, az úgynevezett beruházási projektkötvények kibocsátását, továbbá az őszre tervezett új bankfelügyeleti és betétgarancia-előterjesztést és az uniós belső piac további egységesedését szolgáló újabb intézkedéscsomagot.
Közben Európa tovább szakad gazdaságilag: míg Olaszország és Spanyolország egyre drágábban jut forráshoz a tőkepiacokon, addig Németország továbbra is nagyon olcsón képes finanszírozni államadósságát. Róma tegnap 3,972 százalékos hozammal adott el egyéves lejáratú kincstárjegyeket, ez féléves rekordot jelent. A tízéves spanyol állampapírok hozamai a 6,7–6,8 százalékos rekordérték között mozogtak. Mindezek miatt Németország 1,52 százalékos hozammal adott el tízéves államkötvényt: a jelenség hátterében az áll, hogy a befektetők a biztonságért cserébe elviselik a kis kamatot is. Ez a második legalacsonyabb érték a köztársaság történetében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.