Wolfgang Schäuble – akit Deutsche Welle idézett – leszögezte: tartós növekedés nem lehetséges az adósságok csökkentése nélkül. Ő és Jens Weidmann, a Bundesbank főnöke nyomatékosan hangsúlyozta, hogy még Oroszország is - amely a jövő évben átveszi a G20-ak elnökségét - tartja magát a Torontóban történt megállapodáshoz arról, hogy a deficiteket meg kell felezni. Németország el fogja érni ezt a célt, csakúgy, mint az euróövezet – mondta Schäuble.
Németország és Nagy-Britannia Mexikóban szót emelt a szigorúbb előírások mellett a globális vállalatok megadóztatását illetően. El kell kerülni a nyereségek áthelyezését, és biztosítani kell az adók megfizetését az érintett államok részére. Wolfgang Schäuble és brit kollégája ennek megfelelő felhívást adott ki a "koncentrált nemzetközi együttműködés érdekében". A konferenciáról kiadott közlemény szerint Németország és Nagy-Britannia olyan versenyképes adórendszereket pártol, amely vonzóvá teszi a globálisam működő vállalatokat. Másrészt mindent megtesznek azért, hogy a multinacionális vállalatok ne terelhessék a kedvezőbb adórendszerrel rendelkező országokba a máshol megszerzett profitjukat.
A részletek egyelőre nem ismertek, de George Osborne brit pénzügyminiszter közölte: felkérték az OECD szakértőit, hogy vizsgálják ki az ügyet, a jelentést a G20-ak februári oroszországi találkozóján ismertetik majd.
Szeptemberben egy amerikai kongresszusi ellenőrzés kimutatta, hogy a tech szektorban jelentős az adóelkerülés mértéke, feltételezéseik szerint a HP és a Microsoft több milliárd dollárnyi bevételt vont ki az amerikai adórendszer hatálya alól offshore cégekkel. Tegnap pedig beszámoltunk arról, hogy az Apple mindössze 1,9 százaléknyi jövedelemadót fizetett ki külföldön a tavalyi 2,5 százalékos arányhoz képest.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.