BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nem minden mobil lehallgatható

A világ legnagyobb távközlési és informatikai nagyvállalatai érdeklődnek a CryptTalk iránt, mert új szolgáltatásként saját ügyfélkörükben szívesen bevezetnék a magyar mobiltitkosítási megoldást

A mobilkommunikáció legnagyobb iparági rendezvényén mutatkozott be az Arenim Technologies Las Vegasban. A magyar vállalkozás – Kelet-Közép-Európa egyetlen képviselőjeként – azért kapott meghívást a szektor nemzetközi szakmai szervezete, a CTIA Super Mobility Week rendezvényére, mert beválasztották a világ 40 legígéretesebb mobiltechnológiai startupja közé.

"Sokan meg akarták ismerni az általunk kifejlesztett mobiltitkosítási megoldást, a CryptTalkot, számos befektetővel és tárgyaltunk, akik támogatnák továbblépésünket, és a világ legnagyobb távközlési és informatikai nagyvállalatai is megtaláltak minket, amelyek saját ügyfélkörükben szívesen bevezetnék a CryptTalk-ot” – összegezte a rendezvényen szerzett élményeiket Kun Szabolcs, az Arenim Technologies társalapító vezérigazgatója. Külön kiemelte, hogy a szakma legnagyobbjai kezelték partnerként vállalkozásukat az amerikai bemutatkozás idején, s például Martin Coopert, a mobiltelefon atyját is felvillanyozta a CryptTalk.

A feltűnően nagy figyelmet azzal magyarázta a cégvezető, hogy a piac világszerte kezdi felismerni a mobilkommunikáció védelmének fontosságát, és igyekszik lezárni a „rést a pajzson”. Eddig viszonylag kevés megoldás született a mobiltelefonon zajló beszélgetések és a rövid szöveges üzenetek titkosítására, a szakma kifejezetten keresi a legjobb megoldásokat. „A meghívás a CTIA rendezvényre, reméljük, annak jele, hogy a CryptTalk ezek közé tartozik” – állapította meg Kun Szabolcs.

Szerinte mivel nagyon egyszerű a hagyományos mobilkommunikáció, könnyedén le lehet hallgatni. „A mobiltelefonok kevesebb, mint fél százalékát védik a lehallgatás ellen, a céges adatok elleni támadások immár mindennaposak, és az üzleti kémkedés súlya az adatlopás indítékai között folyamatosan nő” – jegyezte meg a vezérigazgató. A védelem speciális tudást igényel, ennek segítségével jött létre a CryptTalk, amelynek használatával megóvhatók azok az információk, amelynek lehallgatása tetemes károkat okozhat a cégeknek.

Startupként tényleg olyan sikeresek, mint amilyennek tszanak? Kun Szabolcs kettős választ adott a kérdésre. Az eddigi visszajelzések és díjak alapján úgy vélekedett, hogy a világ rendkívül ígéretesnek tartja cégét. Ugyanakkor arra is rávilágított, hogy még az út elején járnak, amit az általuk kifejlesztett technológiával be lehet járni.

Emlékeztetett arra, hogy a CryptTalkot először a nagyvállalatok kezdték el használni, ma már a kis- és középvállalkozások között is terjed felhőalapú, havi előfizetéses szolgáltatásként. A következő lépés az lesz, hogy egyéni felhasználók is tömegesen használják majd. Közben pedig új fejlesztések zajlanak. Jelenleg például a CryptTalk motorjára épülő biztonságos call center kialakításán dolgoznak, amiben szintén sokmillió felhasználót jelentő piaci potenciál van.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.