A péntektől hatályos rendelkezés értelmében a munkavállaló állandó lakóhelye és a munkavégzés helye közötti minimális távolság 100-ról 60 kilométerre csökken, valamint hatályát veszti a korábbi legalább 5 óra oda-vissza utazási időre vonatkozó támogatási feltétel is - közölték.
A 2012. október 1-jén bevezetett lakhatási támogatással eddig 6500 munkavállaló foglalkoztatását segítették elő, a támogatásra mostanáig 3,6 milliárd forintot fordított a tárca. A szükséges források jelenleg is rendelkezésre állnak - írták.
A lakhatási támogatás 100 ezer forintig érvényesíthető lakásbérlésnél, amelybe az albérleti díj mellett a közüzemi díjak is beletartoznak. A legtöbb kérelmet Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Baranya megyékben nyújtották be. A munkavégzés helye a fővárosra, valamint Pest és Győr-Moson-Sopron megyére koncentrálódik.
A tárca tájékoztatása szerint Magyarországon a lakosság mobilitása mind országon belüli, mind nemzetközi viszonylatban alacsony, ennek javítása érdekében 2017. január elsejétől egyebek mellett kilométerenként 9 forintról legfeljebb kilométerenként 15 forintra nőtt a saját gépkocsival történő munkába járás költségtérítése, bevezették a munkáltató által nyújtható adómentes mobilitási célú lakhatási támogatást, amelyet társasági adóalap-csökkentő tételként el lehet számolni.
Pontosították a munkásszállás fogalmát, ennek költségei szintén levonhatóak az adóalapból - áll az NGM közleményében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.